+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

macOS 10.15 - Apple найближчими днями анонсує нову версію операційної системи macOS

macOS 10.15 - Apple найближчими днями анонсує нову версію операційної системи macOS

Apple вже найближчими днями проведе анонс нової версії своєї настільної операційної системи macOS, що використовується в комп'ютерах лінійок iMac, Mac mini та Mac Pro, а також у всіх різновидах ноутбуків MacBook. Прем'єра відбудеться в рамках щорічної конференції WWDC 2019, яка пройде в період з 3 по 7 червня 2019 р., де також покажуть мобільну платформу iOS 13 та прошивку для розумного годинника Apple Watch під назвою watchOS 6.

Нова macOS отримає індекс 10.15, і в ній відбудуться масштабні зміни щодо штатних додатків. Зокрема саме в цій версії Apple може повністю відмовитися від iTunes.

Одним із головних нововведень у macOS 10.15 стане технологія Marzipan. Дана розробка Apple покликана спростити девелоперам процес портування додатків, спочатку написані для планшетних комп'ютерів iPad. Прев'ю-версію Marzipan Apple продемонструвала у дії ще у 2018 р., а тепер йдеться про її фінальне складання.

Marzipan Apple планує використовувати для перенесення власних iPad-додатків на ноутбуки та десктопи, але вона також запропонує цю технологію і стороннім розробникам. Теоретично подібний крок дозволить збільшити кількість програм, що працюють на Mac.

Але лише Marzipan об'єднання пристроїв на macOS і планшетів iPad не обмежиться – 29 травня 2019 р. стало відомо, що платформа iOS 13 несе в собі можливість використання iPad як додатковий дисплей для комп'ютерів і ноутбуків Apple. Алгоритми дозволять дублювати зображення або виводити на екран планшета інший контент, наприклад, працювати над двома різними проектами в одному редакторі.

У macOS 10.15 з'явиться оновлена ​​програма "Музика" (Music), яка, за даними джерела, отримає всі функції iTunes і повністю замінить цю програму. Користувачі зможуть синхронізуватися зі своїми пристроями на базі iOS та переносити медіаконтент із накопичувача в пам'ять ПК та назад, а також відновлювати програмне забезпечення на мобільних гаджетах та здійснювати резервне копіювання інформації.

Якщо судити по скріншоту, то «Музика», на відміну від iTunes, має спрощений дизайн. Програма нагадує однойменну утиліту для iOS-пристроїв та фокусується навколо фірмового музичного сервісу Apple Music.

Підтримка відтворення відео та подкастів з "Музики" вирізана - Apple, ймовірно, запустить для цього окремі програми. На це може вказувати нещодавній запуск нового ТВ-програми для iOS і tvOS (використовується в ТБ-приставці Apple TV).

За наявною інформацією, ТВ-додаток під macOS отримає той же набір функцій, що й утиліта для перерахованих платформ, включаючи сортування роликів за категоріями. Щодо програми для подкастів, то відомості про неї на момент публікації матеріалу були відсутні.

До складу macOS 10.15 може увійти і програма Screen Time, що вже є в наборі базових утиліт iOS. Додаток дозволить здійснювати батьківський контроль, відстежувати та обмежувати час роботи тих чи інших програм (включаючи браузер та існуючі під Mac відеоігри).

До складу macOS 10.15 увійде й оновлений фірмовий додаток Apple Books. Воно має отримати повністю перероблений інтерфейс з бічною панеллю для швидкого доступу до списку завантажених книг, магазину нових видань, а також каталогу аудіокниг та власної бібліотеки.

У програмі Messages для Mac можуть з'явитися стікери та різні ефекти. У мобільну версію програмного забезпечення ці доповнення були інтегровані кілька років тому.

Програма Reminders також переживе оновлення, яке, ймовірно, не торкнеться набору функцій. В першу чергу Apple модернізує його інтерфейс, зробивши Reminders для Mac схожим на аналогічну програму для iOS.

Крім всіх змін, Apple, може додати в macOS 10.15 і новий об'єднаний додаток Find my, мобільна версія якого стане частиною iOS 13. Утиліта об'єднала в собі можливості сервісів Find My Friends та Find My iPhone та отримала нову опцію Find Network, завдяки користувачі зможуть відстежувати свої Mac-ноутбуки, навіть якщо ті не підключені до Wi-Fi. Те саме стосується і пристроїв на базі iOS.

Інші новини