+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Лабораторія Касперського зафіксувала значне збільшення кількості фінансових загроз, націлених на мобільні пристрої

Лабораторія Касперського зафіксувала значне збільшення кількості фінансових загроз, націлених на мобільні пристрої

«Лабораторія Касперського» зафіксувала значне збільшення кількості фінансових погроз, націлених на мобільні пристрої. Помітне зростання порівняно з аналогічним періодом минулого року продемонстрували як мобільні банківські троянці, так і троянці-здирники.

І ті, й інші зловреди орієнтовані отримання грошей користувачів. Банківські троянці роблять це шляхом збору даних, що відкривають доступ до банківських рахунків та електронних гаманців жертви. Наприклад, видаючи себе за популярний легітимний додаток, зловред під пристойним приводом змушує користувача поділитися логіном і паролем від системи онлайн-банкінгу. У свою чергу, троянці-вимагачі, як випливає з їхньої назви, вимагають гроші у користувача, блокуючи екран пристрої або шифруючи файли жертви.

Загалом за І квартал цього року захисні рішення «Лабораторії Касперського» виявили близько 30 тис. шкідливих файлів, що класифікуються як мобільні банківські троянці. Роком раніше – тобто у І кварталі 2018 р. – ця кількість трохи не дотягувала до 19 тис. Таким чином, загальна кількість цих небезпечних зловредів збільшилася майже на 58%.

Найчастіше у перші три місяці цього року користувачі мобільних пристроїв стикалися з трьома банківськими троянцями: Svpeng (20% від усіх виявлених зловредів цього типу), Asacub (18%) та Agent (15%). Їхня активність була настільки висока, що, наприклад, в окремі періоди Asacub атакував до 13 тис. унікальних користувачів на добу. Оскільки всі ці зловреди більшою мірою були орієнтовані на Росію, то країна опинилася на третьому рядку в рейтингу держав. чиї користувачі найбільше зазнавали атак мобільних банківських троянців.

Щодо мобільних троянців-вимагачів, то їхня кількість зросла ще помітніше. У I кварталі 2018 р. рішення «Лабораторії Касперського» виявили трохи менше ніж 9 тис. таких зловредів, а на початку цього року їх стало втричі більше – майже 28 тис.

«Таке суттєве зростання кількості мобільних фінансових загроз, безумовно, викликає тривогу. У цьому зловмисники непросто збільшують обсяги своєї активності, але дедалі більше удосконалюють методи поширення зловредів. Наприклад, вони частіше стали «упаковувати» банківських троянців у спеціальні програми-дропери, які дозволяють їм обходити низку захисних механізмів», – сказав антивірусний експерт «Лабораторії Касперського»

Інші новини