+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Лабораторія Касперського виявила 58 тис. мобільних пристроїв, заражених ПЗ

Лабораторія Касперського виявила 58 тис. мобільних пристроїв, заражених переслідувальним ПЗ

Шпигунське програмне забезпечення вже давно перестало бути ексклюзивним інструментом для спецслужб і тепер доступне кожному. Комерційне шпигунське ПЗ або stalkerware («переслідницьке ПЗ») може використовуватися ревнивим подружжям для стеження за «другою половинкою», начальством для контролю за співробітниками тощо. Такі програми можна придбати за невисокою ціною та встановити на мобільний пристрій (смартфон, планшет тощо) жертви, після чого переслідувач отримає доступ до даних про її місцезнаходження, SMS-повідомлень, листування в соцмережах і навіть зможе підглядати та підслуховувати розмови через увімкнену камеру та мікрофон.

За словами спеціалістів «Лабораторії Касперського», з точки зору функціоналу stalkerware і класичне шпигунське ПЗ практично нічим не відрізняються між собою. Проте рішення безпеки ніколи не детектують stalkerware як шкідливу програму.

Дуже часто розробники «переслідувального ПЗ» видають свої продукти за цілком легальні програми для батьківського контролю або пошуку втрачених телефонів. Однак не варто плутати одне з одним, попереджають у ЛК. По-перше, stalkerware поширюється через лендингові сторінки, що суперечить рекомендаціям безпеки Google Play. По-друге, подібні додатки мають функції, що порушують приватність користувачів. Іконки stalkerware часто приховані з меню, програми працюють у фоновому режимі, а іноді навіть приховують сліди своєї присутності на пристрої.

Протягом 2018 року фахівці ЛК виявили 58 487 пристроїв, заражених stalkerware – дуже невисокий показник порівняно з іншими шкідливими програмами (наприклад, здирницьким ПЗ було заражено 187 321 пристрій). Однак варто розуміти, що від інших загроз користувачі здатні себе захистити за допомогою рішень безпеки, але перед «переслідувальними програмами» вони абсолютно беззахисні.

Загалом за 2018 рік фахівці ЛК виявили 26 619 унікальних зразків stalkerware. Основний спосіб зараження пристроїв – встановлення програми переслідувачем вручну.

Інші новини

Найкраща ціна