+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Компілятор мови Fortran NVIDIA Flang увійде до основного дерева LLVM

Компілятор мови Fortran NVIDIA Flang увійде до основного дерева LLVM

Компілятор мови Fortran NVIDIA Flang остаточно потрапить до основного дерева LLVM з десятим релізом, який відбудеться наприкінці лютого 2020 року. Таким чином, LLVM отримає якісну підтримку «великої трійки» HPC-мов: C, C++ та Fortran.

Flang, раніше відомий під ім'ям f18, стане частиною LLVM вчасно — тобто до моменту заморозки, яке заплановано на середину січня наступного року. Дебати з приводу остаточної назви компілятора завершилися, і ім'я Flang прийнято офіційно, за аналогією з Clang для мов C/C++/Objective-C.

У розсилці LLVM-Dev була опублікована інформація про те, що в даний час проект Flang готується до приєднання до моно-репозиторію LLVM. При цьому розробники планують зберегти всю історію версій Flang – вона лише буде приведена у відповідність до стандартів LLVM. У десятій гілки LLVM Flang буде присутній із самого початку, поки його вихідні коди доступні в репозиторії flang-compiler/f18 на GitHub.

Важливість проекту Flang складно недооцінити: Fortran від початку став дуже популярною мовою програмування у наукових колах і за довгі роки його існування був накопичений величезний масив програмного забезпечення. Завдяки Flang його можна буде ефективно використовувати на сучасному устаткуванні, включаючи прискорення розрахунків за допомогою графічних процесорів NVIDIA.

Інші новини