+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Компанія "Доктор Веб" - російський виробник антивірусних засобів захисту інформації - попереджає користувачів про популярну шахрайську схему.

Мережеві шахраї у своїх схемах монетизації часто використовують соціальну інженерію та інші прийоми психологічного впливу на людей, які потрапили в обмежені життєві обставини (наприклад, які шукають роботу через брак фінансових коштів або з іншої причини). Останнім часом у Рунеті набула широкого поширення схема, коли зловмисники реєструються на рекрутингових ресурсах (hh.ru, superjob.ru тощо) як роботодавці, отримуючи при цьому доступ до контактних даних потенційних жертв, після чого надсилають їм повідомлення по електронною поштою з пропозиціями вакансій від імені великих російських чи іноземних фірм. У листі зловмисники вказують високу суму пропонованого окладу з розрахунком залучити адресата на шахрайський сайт і втягнути в хибне анкетування, на одному з етапів якого пропонують ввести в спеціальну форму номер мобільного. телефону, а потім — отриманий у відповідному SMS-повідомленні підтверджуючий код. Відіславши таке СМС-повідомлення, користувач стає жертвою шахрайства: він виявляється підписаним на псевдопослугу, а з рахунку його мобільного телефону регулярно зніматимуться кошти. та стилістичні помилки, відсутні обов'язкові атрибути ділового листування (підпис офіційної особи, адресна інформація, що піддається перевірці), тощо. Приклад такого повідомлення наведено нижче (орфографія оригіналу збережена): Шановний, претендент.

Ваше резюме зацікавило велику російську компанію. Вам пропонують роботу у цій компанії. Робота за Вашою спеціальністю. З/п від 90 000 руб. Для працевлаштування пройдіть на сайт роботодавця та заповніть Анкету – Шукача.
 
Існує кілька способів переконатися в тому, що такий роботодавець існує в реальності, наприклад, рекомендується уточнити адресу та телефон організації, що пропонує вакансію, і спробувати зв'язатися з ній. Не слід вводити на підозрілих веб-сайтах номер телефону та коди, що підтверджують, отримані в СМС-повідомленнях. Нерідко зловмисники розміщують на сайті посилання на відомості про "правила використання послуги": цей текст публікується з метою уникнути відповідальності за шахрайство, оскільки сповіщений про вартість СМС претендент на роботу добровільно скористався послугою, вся інформація про яку була йому доступна. Слід пошукати таке посилання на веб-сторінці потенційного роботодавця. при відкритті відповідного сайту у браузері.

Інші новини

Авторизація
Авторизація
Реєстрація
Нагадати пароль