+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Кількість спроб зламування та зараження IoT-пристроїв зросла в 9 разів

Кількість спроб зламування та зараження IoT-пристроїв зросла в 9 разів

«Лабораторія Касперського» опублікувала звіт про тренди інформаційної безпеки в галузі Інтернету речей (Internet of Things, IoT). Дослідження показали, що ця сфера продовжує залишатися в центрі уваги кіберзлочинців, які виявляють все більший інтерес до вразливих пристроїв.

Повідомляється, що за перші шість місяців 2019 року за допомогою спеціальних серверів-пасток Honeypots, що видають себе за IoT-пристрої (такі як смарт-ТВ, веб-камери та роутери), фахівцям компанії вдалося зафіксувати понад 105 млн атак на пристрої Інтернету речей із 276 тисяч унікальних IP-адрес. Це приблизно в дев'ять разів більше, ніж за аналогічний період 2018 року: тоді було зафіксовано близько 12 млн атак з 69 тисяч IP-адрес.

Дослідження показують, що найчастіше зламані та Заражені пристрої Інтернету речей використовуються кіберзлочинцями для організації масштабних атак, спрямованих на відмову в обслуговуванні (Distributed Denial of Service, DDoS). Також скомпрометовані IoT-пристрої задіяні зловмисниками як проксі-сервери для здійснення інших типів шкідливих дій.

За словами експертів, основними проблемами Інтернету речей є паролі, що легко підбираються (дуже часто на них стоять попередньо встановлені заводські паролі, що знаходяться у відкритому доступі) і застарілі прошивки пристроїв. При цьому в кращому разі оновлення виходять зі значними запізненнями, у гіршому — не випускаються зовсім (іноді можливість апдейту навіть не передбачено технічно). Як результат, багато IoT-пристроїв зламуються з використанням тривіальних способів, таких як уразливість у веб-інтерфейсі. Майже всі такі вразливості критичні, але у виробника вкрай обмежені можливості щодо швидкого створення патча та доставки його у вигляді оновлення.

Докладніше з результатами аналітичного дослідження «Лабораторії Касперського» можна ознайомитися на сайті securelist

Інші новини