+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Китай розробить власну операційну систему, яка замінить Windows

Китай розробить власну операційну систему, яка замінить ОС Windows

На тлі загострення торговельного та політичного конфлікту між КНР та США Пекін вирішив розробити власну операційну систему, яка замінить ОС Windows на комп'ютерах, що використовуються Збройними силами країни, повідомив військовий журнал Kanwa Asian Defence з посиланням на свої джерела.

Згідно з публікацією, нова ОС не базуватиметься на Linux, її планується розробити з нуля. Дане рішення пов'язане з різними витоками інструментів хакерів американських спецслужб, які показали, що США може зламати практично будь-який пристрій - від звичайних маршрутизаторів і систем на базі Windows і macOS до смарт-телевізорів і Linux-серверів.

У зв'язку з цим китайський уряд має намір використовувати так званий підхід «безпека через скритність» та застосовувати власну ОС, яка ускладнить шпигунство з боку іноземних держав.

Розробкою нової операційної системи займеться спеціально створена структура, яка підпорядковуватиметься безпосередньо Центральному комітету Комуністичної партії Китаю, яка не буде пов'язана з армією та розвідслужбами. Про терміни завершення розробки не повідомляється.

Інші новини