+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Зберігати криптовалюту на домашньому комп'ютері з постійним доступом до Інтернету небезпечно.

Цифровій валюті, як і традиційним грошам, потрібен надійний гаманець. Основна функція криптогаманця - зберігання криптовалюти, також за його допомогою можна відправляти та приймати грошові перекази у криптовалюті, оплачувати товари та послуги, обмінювати криптовалюту у спеціалізованих обмінниках.

Створення гаманця

Умови та можливості у різних гаманців відрізняються, але загалом принцип дії у більшості з них збігається. Як правило, процес створення гаманця включає ряд етапів:

Реєстрація

На цьому етапі необхідно вказати дані для зв'язку з користувачем: телефон чи e-mail. Варто вводити реальну інформацію, оскільки за допомогою зазначених способів зв'язку власник гаманця отримуватиме запити та листи від розробників гаманця. Бажано, щоб електронна адреса була заведена на надійному поштовому сервісі. Зараз є рішення, які дозволяють швидко зареєструватися без телефону та поштової адреси. У цьому випадку кожен користувач отримує індивідуальну мнемонічну фразу, яка є ключем до гаманця. Важливо: менімонічну фразу не варто зберігати в комп'ютері, найкраще записати її на папері та сховати у надійному місці. Втрата мнемонічної фрази призведе до втрати грошей. При використанні таких сервісів після цього пункту користувач одразу переходить до двофакторної автентифікації.

Вибір пароля

Користувач вигадує пароль або користується генератором випадкових паролів, якщо сервіс надає таку послугу. Багато зламів гаманців сталися через занадто прості паролі, тому складний пароль істотно підвищує захист коштів. Під час створення пароля варто використовувати літери різних регістрів, цифри, символи. Важливо пам'ятати і те, що втрата пароля позбавить доступу до гаманця, тому його потрібно надійно зберігати.

Отримання ідентифікаційних відомостей

Кожен користувач отримує персональні відомості, які забезпечують контроль облікового запису. До таких можуть належати ідентифікатор, пін-код, та сама мнемонічна фраза, секретне питання. Отримані дані необхідно зберегти в надійному місці, не розкривати та не втрачати їх. В носія з даними не повинно бути підключення до інтернету.

Вибір способу автентифікації

Щоб максимально захистити кошти, варто увімкнути двофакторну автентифікацію. Це може трохи сповільнити здійснення операцій, проте значно знизить ризик крадіжки грошей.

На цьому створення гаманця завершено, користувач може надсилати та отримувати гроші. Якщо власник криптовалюти вибирає онлайн-сервіс, під час створення гаманця йому потрібне підключення до інтернету. При виборі гаманця для ПК знадобиться значний обсяг пам'яті (більше 165 Гб у разі біткойна), оскільки гаманець зберігає інформацію про всі скоєні в мережі криптовалюти транзакції.

Робота з криптогаманцем

Гарні гаманці для криптовалюти мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і не вимагають особливих знань. При цьому бажано розуміти, що таке криптовалюти та як вони функціонують. Також важливо дотримуватися правил безпеки та бути уважним, як за будь-яких операцій з грошима.

Кілька рекомендацій щодо використання криптогаманця:

  • Не варто зберігати криптовалюту на домашньому комп'ютері, яким постійно користуються. Для цього краще використовувати комп'ютер, з якого рідше виходять в інтернет. В ідеалі варто завести окремий ноутбук на Linux, до якого більше ні в кого не буде доступу виключно для роботи з криптовалютами. На комп'ютері має бути свіжий потужний антивірус, а програмне забезпечення необхідно постійно оновлювати (як гаманця, так і комп'ютера або смартфона, на якому він встановлений)
  • Важливо використовувати всі доступні засоби захисту, які надає сервіс. Мнемонічну фразу чи пароль найкраще зберігати на папері. Якщо інформація, пов'язана з гаманцем, все ж таки зберігається на комп'ютері, використовуйте спеціальні програми - наприклад, KeePass
  • Створіть резервну копію гаманця, щоб захистити засоби від можливих збоїв техніки або дій шахраїв. Якщо ви використовуєте криптовалюту, зберігайте невеликі суми для повсякденних операцій на ПК або мобільному пристрої
  • Слідкуйте за останніми новинами у сфері безпеки: так ви дізнаєтеся про нові схеми шахраїв та нові способи захисту від них
  • При здійсненні перекладів з гаманця завжди перевіряйте свого адресата. Якщо йдеться про переведення криптовалюти на інтернет-ресурс або біржу, обов'язково варто перевірити правильність адреси в рядку браузера та наявність SSL-сертифіката.

Інші новини