+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

iPadOS – нова операційна система для планшетних комп'ютерів iPad

iPadOS - нова операційна система для планшетних комп'ютерів iPad

Apple представила окрему операційну систему для планшетних комп'ютерів iPad. Новий продукт отримав назву iPadOS. Він адаптований під можливість відкриття відразу кількох програм на екрані та документів.

Наприклад, можна писати один електронний лист, одночасно переглядаючи інший у сусідному вікні або перемикатися між «Повідомленнями» та «Календарем» жестом скидання.

У iPadOS користувачі можуть розмічати та відправляти цілі документи, електронні листи або веб-сторінки на iPad, змахнувши стілусом Apple Pencil від краю екрана.

На панелі інструментів доступні інструменти для творчості та видалення об'єктів, колірні палітри, форми, новий інструмент для стирання частини штриха по пікселям, а також лінійка для проведення прямих ліній.

iPadOS отримав повністю новий домашній екран, в одній частині якого можуть розташовуватися віджети (такі ж, як у Центрі повідомлень), в іншій — іконки додатків. Програма Files стала більш схожою на Finder. Тут навіть виникла можливість створювати архіви Zip. Браузер Safari тепер вміє працювати з документами Google Docsпрямо.

В ОС можна встановлювати системні користувацькі шрифти. В App Store будуть доступні шрифти від дизайнерських магазинів та таких великих компаній, як Adobe, DynaComware та ін.

Операційна система забезпечена новою «плаваючою» клавіатурою, яка дозволяє заощаджувати місце на дисплеї та підтримує функцію QuickPath. У Apple стверджують, що набирати текст однією рукою стає зручніше, а для додатків залишається більше місця. Клавіатура включається жестом зведення пальців, і її можна перетягнути в будь-яке місце на дисплеї.

Бета-версія iPadOS доступна розробникам, починаючи з 3 червня 2019 року. Фінальний варіант платформи вийде восени

Інші новини

Найкраща ціна