+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Intel oneAPI Toolkits – доступна бета-версія набору інструментів для розробки

Intel oneAPI Toolkits - доступна бета-версія набору інструментів для розробки

Intel випустив бета-версію Intel oneAPI Toolkits - набору інструментів для розробки. До складу набору, як і обіцялося, увійшов компілятор нової мови Data Parallel C++, набір бібліотек для API-програмування та комплект засобів для аналізу та налагодження програм.

Intel oneAPI Toolkits вже можна скачувати, ставити і пробувати. А можна пробувати, але не завантажувати — є такий варіант.

Реалії сьогодення полягають у тому, що не існує однієї оптимальної обчислювальної архітектури на всі випадки життя — навпаки, різні види навантажень дедалі більше розходяться одна від одної у своїй специфіці. У цих умовах мрією розробника продуктивних додатків є засіб, що дозволяє використовувати всі обчислювальні пристрої системи, будь вони скалярними, векторними, матричними чи просторовими, а межею мрії – можливість абстрагуватися від архітектури в принципі та писати один код під будь-яку платформу. Ось тут, як ви розумієте, і з'являється Intel oneAPI — тепер докладніше про те, що входить до його комплектації.

Data Parallel C++ (DPC++)

DPC++ — це розвиток мови С++, що включає в себе SYCL, ваша можливість використовувати С++ код для будь-якої архітектури, виробляючи при цьому доступні під конкретну платформу оптимізації. До складу набору входить компілятор, основна бібліотека з функціями та алгоритмами та засіб для міграції CUDA-коду в DPC++.

Добре всім відомі бібліотеки продуктивності Intel

 • Intel oneAPI Threading Building Blocks (TBB)
 • Intel oneAPI Math Kernel Library(MKL)
 • Intel oneAPI Data Analytics Library (DAL)

Intel Distribution for Python — оптимізація високоінтенсивних обчислень без зміни коду для великих даних та машинного навчання.

Засоби аналізу та налагодження коду, також всім добре знайомі

 • Intel VTune Profiler — пошук вузьких місць у продуктивності на платформах CPU, GPU та FPGA.
 • Intel Advisor — оптимізація коду для ефективної векторизації, потоковості та офлоаду на прискорювачі.

Функціональні бібліотеки для різних галузей народного господарства:

 • Intel oneAPI Video Processing Library
 • Intel oneAPI Deep Neural Network Library
 • Intel oneAPI Collective Communications Library

Intel Integrated Performance Primitives — підвищення продуктивності при базових операціях обробки зображень, DSP, стиску і т.д.

GDB — глибоке системне налагодження програм на DPC++, C, C++ і Fortran.

Все вищеперелічене входить до базового комплекту Intel oneAPI. Існують і спеціалізовані його збирання для конкретних видів навантажень. Серед них:

 • Intel oneAPI HPC Toolkit
 • Intel oneAPI IoT Toolkit
 • Intel oneAPI Rendering Toolkit
 • Intel oneAPI DL Framework Developer Toolkit

Всі види Intel oneAPI вже зараз доступні для скачування у вигляді дистрибутивів для Linux та Windows із сайту Intel. А можна нічого не скачувати, а скористатися пісочницею Intel DevCloud for oneAPI Projects — хмарним сервісом із попередньо налаштованим середовищем та встановленими всіма компонентами oneAPI. Intel надає безкоштовний доступ розробникам до DevCloud на 120 днів.

Інші новини