+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

IDC: Ринок рішень зі штучним інтелектом щороку зростатиме на 38%

IDC: Ринок рішень зі штучним інтелектом щороку зростатиме на 38%

Сфера, пов'язана з розробкою систем штучного інтелекту, розвивається дуже динамічно – не лише у технологічному сенсі, а й у розрізі інвестицій. За даними аналітичної компанії IDC, у 2019 р. загальні світові витрати на ІІ додадуть 44% порівняно з результатами 2018 р.

Системи, які використовують штучний інтелект, сьогодні застосовуються практично у всіх секторах світової економіки – від високотехнологічних виробництв до АПК. Але, схоже, це лише початок світової експансії. За прогнозами IDC, загальний обсяг продажів рішень, пов'язаних з ІІ досягне в 2019 р. показника $35,8 млрд, а в 2022 р. складе вже $79 млрд, показавши середньорічний темп зростання з урахуванням складного відсотка (CAGR) не менше 38%. При цьому не всі галузі розвиватимуться поступово. Найвищу динаміку продемонструють сфери державного управління, освіти та масових послуг – тут середній темп зростання за CAGR становитиме близько 43-44%.

У контексті дослідження викликає інтерес також і склад споживачів – хто найбільше зацікавлений у впровадженні систем ІІ. Наразі лідерство утримують компанії сфери роздрібної торгівлі. Як очікується, їхні сумарні витрати на ІІ становитимуть майже $6 млрд лише у 2019 р. За допомогою подібних рішень рітейлери прагнуть автоматизувати діяльність, пов'язану з обслуговуванням, консультаціями та підтримкою покупців.

Ненабагато відстає й банківський сектор. За прогнозами аналітиків, фінансові компанії вкладуть в ІІ-системи не менше $5,6 млрд до кінця 2019 р. Тут замовники хочуть не тільки автоматизації роботи з великою кількістю роздрібних клієнтів, а й створення ефективних засобів кіберзахисту, платформ аналізу великих даних, систем розслідування фінансових злочинів тощо. У списку великих покупців ІІ-рішень числяться також промислові підприємства та медичні організації.

Дослідження також порушило питання розподілу витрат усередині сегмента ІІ. У 2019 р. найбільше коштів ($13,5 млрд) буде направлено на програмне забезпечення. Близько $12,7 млрд припаде на апаратну частину. Решту $9,6 млрд буде витрачено на різні послуги, пов'язані з впровадженням, обслуговуванням, підтримкою та модернізацією ІІ-систем. Проте, як очікують експерти, до 2022 р. витрати на послуги зрівняються із вкладеннями в апаратні компоненти.

Найбільшим світовим споживачем ІІ-рішень у найближчі роки залишаться США, на частку яких зараз припадає близько 2/3 світового ринку. Другу позицію займають держави, що входять до ЄС, за якими йдуть Японія та інші країни Далекого Сходу.

Інші новини