+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Google запланувала на кінець червня 2019 р. офіційний запуск повноцінного сервісу обміну повідомленнями за новим протоколом Rich Communicaion Services (RCS)

Google запланувала на кінець червня 2019 р. офіційний запуск повноцінного сервісу обміну повідомленнями за новим протоколом Rich Communicaion Services (RCS)

Google запланувала на кінець червня 2019 р. офіційний запуск повноцінного сервісу обміну повідомленнями за новим протоколом Rich Communicaion Services (RCS).

Досі підтримка RCS була виключно прерогативою операторів стільникового зв'язку, проте через неузгодженість версій протоколу його впровадження затягнулося на довгі роки. На противагу цьому, Google мають намір забезпечити працездатність сервісу в мобільних і бездротових мережах власними силами із застосуванням власних серверів, заявив в ексклюзивному інтерв'ю виданню The Verge глава підрозділу з продуктів Google, що займається розвитком Android Messages.

Першими послугами зможуть скористатися Android-користувачі Великобританії та Франції з встановленими програмою Google RCS Chat. За даними Google, розширення списку країн з підтримкою Google RCS Chat відбуватиметься протягом року (зрозуміло, за винятком Китаю).

Проте в компанії не обіцяють, що до кінця року сервіс буде доступний у всіх регіонах. У Google вважають, що обмін повідомленнями – це одна з основних функцій смартфона, і вважають своєю місією наведення ладу в нинішній плутанини месенджерів.

На думку оглядачів The Verge, запуск програми RCS Chat може призвести до конфронтації Google та операторів зв'язку, які, по суті, просто втратять RCS-трафік – як раніше почали втрачати обсяги передачі SMS.

Особливості протоколу RCS дозволяють Google розгорнути систему обміну повідомленнями на заміну SMS самостійно, не чекаючи підтримки операторів. Крім того, додаток Android Messages зможе повідомити інших сумісних смартфонів про підтримку RCS Chat.

За даними The Verge, користувачі в країнах з підтримкою RCS Chat отримають повідомлення про його доступність через Android Messages, або при купівлі та налаштуванні нового смартфона. Установка RCS Chat пропонуватиметься кожному користувачеві Android, проте Google забезпечить користувачеві вибір і не має наміру встановлювати його месенджером за умовчанням – ймовірно, з урахуванням колишніх антимонопольних розглядів.

У разі, якщо SIM-картка буде вилучена та переставлена ​​на телефон без підтримки RCS Chat, система автоматично переключиться на роботу за протоколом SMS.

Якщо оператор заявляє про самостійну підтримку RCS, Google дозволить йому обробляти повідомлення користувачів. Тим, кого справді непокоїть політика зберігання даних, доведеться самостійно з'ясовувати, чи будуть повідомлення переправлятися Google або стільниковим оператором.

Універсальний протокол нового покоління RCS для обміну повідомленнями позиціонується як заміна застарілому, прийнятому ще в 1990-х роках, протоколу SMS (Short Message Service). Новий протокол схвалено індустріальною організацією GSMA ще в 2008 р.

Через велику кількість учасників Асоціації, і, відповідно, безлічі розбіжностей, єдиний стандарт протоколу – RCS Universal Profile 1.0, був прийнятий лише у 2016 р. Стандарт також відомий як Advanced Messaging, Advanced Communications, joyn, Message+ та SMS+.

Крім хрестоматійного обміну текстовими повідомленнями – але значно збільшеного розміру, протокол RCS забезпечує спільне використання контенту, голосову та відео IP-телефонію, обмін файлами – у тому числі, зображеннями високої роздільної здатності, аудіоповідомленнями та відео, одиночні та групові чати, емодзі («смайлики»), а також різну службову інформацію (статуси – наприклад, замовлення, коментарі, обмін даними геолокації, «чорний список» тощо)

З технічного погляду, RCS Universal Profile покликаний ліквідувати нинішній хаос на ринку месенджерів, коли користувач через несумісність протоколів обміну даними змушений встановлювати на свій гаджет відразу кілька додатків під один телефонний номер - таких як WhatsApp, Facebook Messenger, Viber, Telegram та ін.

Google є одним із найбільш активних прихильників впровадження та розвитку RCS. Програма Google Chat повністю сумісна з RCS Universal Profile, завдяки чому користувачі отримують сумісність месенджера з усіма Android-пристроями, що підтримують цей стандарт.

Інші новини