+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Google випустила у відкритий доступ найбільший у світі набір діалогів для навчання голосових помічників

Google випустила у відкритий доступ найбільший у світі набір діалогів для навчання голосових помічників

Google випустила у відкритий доступ найбільший у світі набір діалогів для навчання голосових помічників. Проект американської корпорації отримав назву Schema-Guided Dialogue (SGD).

Сучасні віртуальні помічники допомагають користувачам виконувати широкий спектр завдань, включаючи пошук рейсів, пошук найближчих заходів та фільмів, резервування чогось, пошук інформації в інтернеті та ін., — кажуть інженер-програміст та технічний керівник відділу Google Research. Незважаючи на величезний прогрес, проблеми адаптивності часто не беруться до уваги в сучасних моделях. Частково це пов'язано з відсутністю відповідних наборів даних, які відповідають масштабу та складності, з якими стикаються такі віртуальні помічники.

В базу SGD входить 18 тис. проблемно-орієнтованих розмічених діалогів між людьми та віртуальним помічником. Діалоги можуть розбиті на 17 різних тем, включаючи ЗМІ, банки, заходи, календар, подорожі та погоду. Для більшості тем передбачено декілька різних API, багато з яких мають функції, що перетинаються, але різні інтерфейси, що відображають типові сценарії реального світу.

За словами творців SGD, це перший набір даний, що охоплює таку кількість областей і має кілька API для кожної з них.

Розробники також заявляють, що уніфікована модель, яка є основою відкритої моделі Google для відстеження стану діалогів, полегшує представлення спільних знань між схожими концепціями в різних сервісах. Це дозволяє розробникам звертатися до нових сервісів, які раніше не навчалися на основі даних SGD

Інші новини