+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Google повідомила про інвестування 600 млн євро у будівництво нового дата-центру

Google повідомила про інвестування 600 млн євро у будівництво нового дата-центру

Google повідомила про інвестування 600 млн євро у будівництво нового дата-центру у фінському місті Хаміна.

У Google вже є ЦОД у Хаміні. Він створений із паперової фабрики, яку компанія Stora Enso продала американській корпорації у 2009 році. На перетворення підприємство на центр обробки даних Google витратила близько 800 млн євро.

Google називає цей дата-центр одним із найтехнічніших і найенергоефективніших у своїй мережі. Об'єкт охолоджується за рахунок морської води з Фінської затоки, що дозволило скоротити споживання енергії.

Новий дата-центр у Хаміні також розташується на території колишньої паперової фабрики. Раніше вона належала компанії Summa.

Таким чином, загальні інвестиції Google у Хаміні становитимуть 1,4 млрд євро. Секретар Міністерства економіки та зайнятості Ярі Густафссон (Jari Gustafsson) назвав ці вкладення «хорошою новиною та свідченням стабільного та конкурентного середовища». За його словами, кошти, що виділяються Google, зміцнюють цифрове середовище Фінляндії.

Голова муніципалітету Хаміни Ханну Мухонен (Hannu Muhonen) також привітав інвестиційні плани Google і зазначив, що вони сприяють підвищенню привабливості регіону загалом.

Попит на сервіси Google зростає щодня, і ми створюємо інфраструктуру ЦОДів, щоб відповідати цим потребам. Це, у свою чергу, позитивно впливає на фінську економіку, у тому числі за рахунок створення робочих місць, — заявив глава фінського представництва Google Антті Ярвінен (Antti Jarvinen).

Окрім Фінляндії, Google має дата-центри в інших європейських країнах, включаючи Голландію, Ірландію та Бельгію (станом 27 травня 2019 року), зазначає інформаційне агентство Reuters

Інші новини