+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Google розвиває нову ARC Virtual Machine для запуску Android-програм у Chrome OS

Google розвиває нову ARC Virtual Machine для запуску Android-додатків у Chrome OS

У рамках проекту ARCVM (ARC Virtual Machine) компанія Google розвиває для Chrome OS новий варіант прошарку для запуску Android-додатків. Ключовою відмінністю від пропонованого нині прошарку ARC++ (Android Runtime for Chrome) є використання повноцінної віртуальної машини замість контейнера. Закладені в ARCVM технології вже застосовуються в підсистемі Crestini, призначеної для запуску Linux-додатків у Chrome OS.

Замість контейнера, що ізолюється за допомогою просторів імен, seccomp, alt syscall, SELinux і cgroups, для виконання Android-оточення в ARCVM застосовується монітор віртуальних машин CrosVM на базі гіпервізора KVM і модифікований на рівні налаштувань системний образ Termina мінімальне системне оточення. Введення та виведення на екран організовано через запуск усередині віртуальної машини проміжного композитного сервера, що прокидає висновок, події введення та операції з буфером обміну між віртуальним та основним оточенням (в ARC++ застосовувалося пряме звернення до шару DRM через Render Node).

Найближчим часом Google не планує замінювати поточну підсистему ARC++ на ARCVM, але в довгостроковій перспективі ARCVM представляє інтерес з точки зору уніфікації з підсистемою для запуску Linux-додатків та забезпечення суворішої ізоляції Android-оточення (у контейнері використовується спільне з основною системою ядро і залишається прямий доступ до системних викликів та інтерфейсів ядра, вразливість яких може використовуватися для компрометації з контейнера всієї системи).

Застосування ARCVM також дозволить користувачам встановлення довільних Android-додатків, не обмежуючись прив'язкою до каталогу Google Play і не вимагаючи переведення пристрою в режим для розробника (у штатному режимі дозволена встановлення тільки вибіркових програм з Google Play). Подібна можливість необхідна для розробки Android-додатків в Chrome OS. В даний час вже є можливість встановити в Chrome OS середу Android Studio, але для того щоб тестувати програми, що розробляються, потрібно включення режиму для розробника (Developer Mode).

Інші новини