+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Google представила Translatotron - інструмент для синхронного перекладу мовлення з однієї мови на іншу

Google представила Translatotron - інструмент для синхронного перекладу мовлення з однієї мови на іншу

Google представила інструмент для синхронного перекладу мовлення з однієї мови на іншу. Технологія отримала назву Translatotron.

Важливою особливістю розробки стало те, що вона дозволяє перекладати розмови зі збереженням голосу та інтонації того, хто говорить. При цьому конвертація голосу в текст і назад не проводиться, як у випадку з Google. Перекладачем. Translatotron пропускає цей етап і працює безпосередньо зі звуком — система створює «зліпок» вихідної мови та перетворює її.

Представлена ​​Google нейросеть приймає спектрограму — візуальне поданнячастот — вихідного аудіозапису з голосом і синтезує спектрограму з мовою іншою мовою. Потім алгоритм синтезує аудіофайл. Такий метод дозволяє суттєво прискорити переклад усного мовлення, але до середини травня 2019 року точність ще далека від досконалості.

Хоча наші результати відстають від звичайної каскадної системи, ми продемонстрували можливість наскрізного прямого перетворення мови на мову, — йдеться на сайті Google.

При цьому, за словами розробників, Translatotron забезпечує більш точний переклад, ніж базова каскадна модель, а також краще обробляє власні імена.

Синтезований голос, щоправда, звучить дещо роботизовано, але схожість з оригіналом все ж таки велика. Прослухати зразки машинного перекладу можна в блозі Google.

Фахівці Google перевірили роботу алгоритму за допомогою BLEU-методу, при якому машинний переклад порівнюється з перекладом, виконаним людиною. Вони перекладали усне мовлення з іспанської на англійську мова.

Translatotron може покращити голосового помічника Google Assistant, який у травні 2019 року почав працювати в 10 разів швидше завдяки тому, що компанія скоротила рекурентні нейронні мережі та перенесла обробку мови на пристрої.

Інші новини