+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Google представила найбільше за п'ять років оновлення алгоритмів роботи Google Пошуку

Google представила найбільше за п'ять років оновлення алгоритмів роботи Google Пошук

Google представила найбільше за п'ять років оновлення алгоритмів роботи пошуку Google за останні п'ять років. Технологія попереднього навчання обробці тексту природною мовою BERT аналізує не окремі слова, а запити цілком, дозволяючи краще розуміти контекст запитів і точніше знаходити відповідь.

Система обробки тексту природною мовою BERT була вперше представлена ​​у 2018 році. Машинне навчання дозволило суттєво удосконалити розуміння пошукових запитів — тепер системи пошуку аналізують не окремі ключові слова, а фрази цілком і загальний контекст запитів. Впровадження BERT у Пошук англійською мовою розпочалося у жовтні 2019 року.

Минулого року у відкритому доступі було представлено технологію попереднього навчання обробці тексту природною мовою (NLP), розроблена на базі нейронних мереж під назвою BERT (Bidirectional Encoder Representations from Transformers). За її допомогою кожен може навчити власну сучасну питально-відповідну систему.

Цей прорив стався завдяки вивченню трансформерів — моделей, які обробляють слова не як послідовність розрізнених мовних одиниць, а враховують у пропозиції взаємодію слів один з одним. Тому моделі BERT можуть обробляти як окремі слова, а й розуміти контекст, у якому вони використовуються. Це особливо важливо для розуміння справжнього змісту пошукових запитів.

Деякі моделі, які можна створити за допомогою BERT, настільки складні, що наявне обладнання з ними не справлялося. Тому у компанії стали використовувати тензорні процесори (TPU), за допомогою яких можна швидко підібрати для користувача актуальнішу інформацію. Якщо говорити про стандартні описи, BERT допомагає Google Пошуку краще розуміти кожен десятий англомовний запит у США.

Здебільшого Google Пошук стане ефективнішим для довгих та розмовних запитів, а також запитів із прийменниками. Тепер пошукова система краще розумітиме контекст і показуватиме відповідні результати, а значить ви зможете використовувати більш природні запити.

Щоб Google Пошуком було зручніше користуватися, BERT використовується не тільки для англійської, але й для інших мов. Системи хороші тим, що можуть застосувати принципи, якими навчилися однією мовою, до інших.

Інші новини