+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Google представив сканер відбитків пальців для доступу до сервісів Google

Google представив сканер відбитків пальців для доступу до сервісів Google

Google продовжує вести активну роботу, спрямовану на порятунок користувачів від необхідності застосовувати паролі. В рамках цієї діяльності було представлено нову функцію, яка дозволить власникам пристроїв на базі Android використовувати сканер відбитків пальців для доступу до деяких сервісів Google. Примітно, що це перший раз, коли Google дозволила користувачам використовувати свої біометричні дані для автентифікації в Інтернеті, а не в додатку.

Біометрична автентифікація в режимі реального часу доступна в браузері Chrome для платформи Android. Щоб скористатися новою функцією, необхідно перейти до диспетчера паролів (passwords.google.com), а вже там можна підтвердити свою особистість, використовуючи для цього відбиток пальця. Зробити це можна за допомогою смартфона, на якому є вбудований сканер відбитків пальців. Втім, користувач може використовувати найбільш підходящий варіант автентифікації, вибираючи один із запропонованих способів.

В даний час нова функція доступна лише на деяких смартфонах, але в найближчі кілька тижнів нею зможуть скористатися всі власники пристроїв на базі Android 7.0 та вище.

Розробники говорять про те, що головна особливість нової функції полягає у її безпеці. Про бажання позбутися звичних паролів у Google говорять із 2015 року. На заході I/O 2016 розробники з компанії Advanced Technology and Projects демонстрували розробку під назвою Project Abacus, яка, за їхніми словами, зробить паролі застарілими вже до кінця року. Проте через три роки після цієї події використання паролів продовжує залишатися повсюдною практикою.

Інші новини