+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Google відкрила вихідні тексти інструментарію для розробки програм для платформи Cardboard

Google відкрила вихідні тексти інструментарію для розробки програм для платформи Cardboard

Google відкрила вихідні тексти інструментарію для розробки додатків для платформи Cardboard, що дозволяє використовувати будь-який смартфон для створення доступних шоломів віртуальної реальності. У найпростішому випадку для створення шолома достатньо за пропонованим розкрійком вирізати з картону каркас для закріплення смартфона перед очима і використовувати дві лінзи для фокусування.

Google VR SDK для розробки програм віртуальної реальності та демонстраційні мобільні програми для Cardboard відкриті під ліцензією Apache 2.0. SDK включає бібліотеки для створення VR-додатків для Android та iOS, систему рендерингу для генерації виводу для перегляду на шоломах Cardboard та бібліотеку для поєднання параметрів каркаса шолома з додатком за QR-кодом.

SDK дозволяє створювати програми для VR-шоломів на основі смартфона, формуючи стереоскопічне зображення через поділ екрана на дві половини, в яких окремо формується картинка для правого та лівого ока. При формуванні виведення враховуються такі параметри як тип задіяних лінз, відстань від екрана до лінзи та відстань між зіницями. SDK включає готові функції для створення віртуальних оточень, у тому числі засоби відстеження руху, елементи інтерфейсу для взаємодії з користувачем та стереоскопічний рендеринг із підтримкою компенсації спотворень лінз.

Малюнок змінюється в залежності від положення голови та руху користувача, що дозволяє не просто виводити статичне стереозображення, наприклад, переглядати 3D-фільми, а й орієнтуватися у віртуальному просторі як у спеціалізованих VR-шоломах (грати в 3D-ігри та переглядати відео та зображення в режимі 360 градусів). Для оцінки зміщення в просторі використовуються камера, гіроскоп, акселерометр і магнітометр, що присутні в смартфонах.

Зазначається, що Google останнім часом перестав активно розробляти SDK, але інтерес до проекту зберігається, тому вирішено передати розробку до рук спільноти та розвивати проект спільно. Зацікавлені ентузіасти отримали можливість самостійно розвивати функціональність Cardboard та додавати підтримку нових конфігурацій екранів мобільних пристроїв. При цьому Google має намір продовжити участь у спільній розробці та передавати проекту нові можливості, такі як компоненти для підтримки ігрового двигуна Unity.

Інші новини

Найкраща ціна