+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Google оголосила про намір протестувати DNS-over-HTTPS (DoH) у Chrome

Google оголосила про намір протестувати DNS-over-HTTPS (DoH) у Chrome

Через кілька днів після того, як Mozilla прийняла рішення включити підтримку протоколу DNS-over-HTTPS (DoH) для користувачів браузера Firefox в США, компанія Google також оголосила про намір протестувати DoH в Chrome 78. Випуск нової версії браузера відбудеться протягом наступних двох тижнів.

DNS поверх HTTPS або DoH, є протоколом для виконання дозволу DNS за протоколом HTTPS. Метою цього методу є підвищення конфіденційності та безпеки користувачів шляхом запобігання перехопленню та маніпулюванню даними DNS за допомогою атак «людина посередині».

У рамках експерименту Google перевірятиме, чи входять використовувані користувачами Chrome 78 DNS-провайдери до шести сервісів, вибраних для тестування DoH (Cleanbrowsing, Cloudflare, DNS.SB, Google, OpenDNS та Quad9). Якщо провайдер входить до числа зазначених, браузер Chrome переключиться зі стандартного DNS на DoH за допомогою того ж провайдера.

Таким чином компанія хоче уникнути однієї з проблем, з якими зіткнулася Mozilla, змушуючи користувачів Firefox змінити вибраний DNS-провайдер на Cloudflare. У тестуванні братиме участь невеликий відсоток користувачів Chrome на підтримуваних платформах, за винятком Linux та iOS. Користувачі за бажанням зможуть вимкнути налаштування, знявши прапорець у chrome://flags/#dns-over-https. Більшість керованих розгортань Chrome для корпоративних клієнтів буде виключено з тестування. Для користувачів Android 9 або пізнішої версії, у яких в налаштуваннях DNS встановлено DNS поверх TLS (DoT), Chrome може спробувати використовувати DoH і, у разі невдачі, повернутися до налаштування DoT.

«Цей експеримент буде проводитися у співпраці з DNS-провайдерами, які вже підтримують DoH, з метою підвищення безпеки та конфіденційності наших спільних користувачів шляхом оновлення їх до версії DoH їхньої поточної служби DNS. При нашому підході служба DNS, що використовується, не зміниться, тільки протокол», — пояснив менеджер по продукту Chrome у блозі компанії.

Інші новини