+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Google має намір перевести свою систему Android на основну версію ядра Linux

Google має намір перевести свою систему Android на основну версію ядра Linux

Мобільна операційна система Android заснована на ядрі Linux, проте це не стандартне, а модифіковане ядро. До нього входять «апгрейди» від Google, розробників чіпів Qualcomm та MediaTek, а також OEM-виробників. Але тепер, як повідомляється, Google має намір перевести свою систему на основну версію ядра.

У рамках конференції Plumbers Linux цього року інженери Google провели переговори на цю тему. Як очікується, це дозволить скоротити витрати та накладні витрати на підтримку, принести користь проекту Linux загалом, підвищити продуктивність та збільшити час автономної роботи пристроїв. Також це дозволить швидше розгортати оновлення та знизить фрагментарність.

Першим етапом цього процесу є об'єднання якнайбільшої кількості модифікацій Android в основне ядро ​​Linux. Станом на лютий 2018 року загальне ядро ​​Android (до якого виробники вносять додаткові зміни) має понад 32 000 доповнень та понад 1500 видалень порівняно з основною версією Linux 4.14.0. Це покращення в порівнянні з тим, що було кілька років тому, коли Android додав більше 60 000 рядків коду в Linux.

Ядро Android поки що, як і раніше, отримує модифікації від виробників мікросхем (наприклад, Qualcomm і MediaTek) і від OEM-виробників (наприклад, Samsung і LG). Google покращив цей процес у 2017 році за допомогою Project Treble, в рамках якого драйвери для конкретних пристроїв відокремлені від решти Android. Компанія хоче впровадити цю технологію в основне ядро ​​Linux, що потенційно може усунути потребу в ядрах для кожного пристрою та ще більше прискорити процес оновлення Android.

Ідея, запропонована інженерами Google, полягає у створенні інтерфейсу в ядрі Linux, який дозволяв би пропрієтарним драйверам пристроїв працювати як модулі, що підключаються. Це дозволило б використовувати Project Treble у звичайному ядрі Linux.

Цікаво, що деякі представники спільноти Linux виступають проти ідеї перекладу Android на нього. Причиною є дуже швидкий процес модифікації та змін у звичайному ядрі, тоді як пропрієтарні системи «тягнуть» за собою весь вантаж сумісності зі старими версіями.

Таким чином, поки неясно, коли перехід Android на стандартне ядро ​​Linux та інтеграція системи Project Treble до нього відбудеться і дістанеться релізу. Але сама ідея дуже цікава та перспективна.

Інші новини

Найкраща ціна