+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Google, Microsoft та Apple опублікували відкритий лист британській спецслужбі

Google, Microsoft та Apple опублікували відкритий лист британській спецслужбі

Технологічні компанії виступили проти запропонованого Центром урядового зв'язку фантомного протоколу.

Міжнародна коаліція, до якої увійшли громадські організації, експерти з безпеки та технологічні компанії (у тому числі Apple, Google, Microsoft і WhatsApp), опублікувала відкритий лист Центру урядового зв'язку Великобританії, в якому виступила проти запропонованої ЦПС ініціативи щодо перехоплення зашифрованого листування . На думку авторів листа, висунута торік пропозиція спецслужби порушує права людини, несе загрозу безпеці та підриває довіру громадян. З відкритого листа:

«Фантомний протокол ЦПС становить серйозну загрозу цифровій безпеці: у разі його реалізації буде підірвано процес аутентифікації, що дозволяє користувачам переконатися, що вони спілкуються саме про те, з ким думають. Протокол також додасть потенційні приховані вразливості та збільшить ризик неправильного та несанкціонованого використання систем зв'язку.

Наявність загроз кібербезпеці означатиме, що користувачі більше не зможуть довіряти захисту своїх комунікацій, оскільки не будуть впевнені, що справді знають, з ким спілкуються. Таким чином, є порушення основних прав людини, у тому числі права на таємницю особистого життя і свободу вираження думки. Більше того, в системах зв'язку з'являться нові потенційні вразливості, і виникне ризик їхньої зловмисної експлуатації».

Ідея запропонованого ЦПС фантомного протоколу полягає у забезпеченні можливості для правоохоронних органів та спецслужб потай від користувачів додавати у зашифровані чати прихованих співрозмовників. Пропозиція була опублікована для обговорення минулої осені.

Авторами ініціативи є спеціаліст Національного центру кібербезпеки Великобританії та представник ЦПС. На їхню думку, подібний «механізм виняткового доступу» може бути вбудований у платформи з метою надати правоохоронцям можливість обходити наскрізне шифрування.

«Ми не маємо на увазі ослаблення шифрування або відмова від наскрізного шифрування. Йдеться про блокування повідомлень на цільовому пристрої та, можливо, на пристроях співрозмовників. Це зовсім інша пропозиція для обговорення без необхідності чіпати шифрування», - заявили автори проекту.

Інші новини