+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Google готова виплатити $13 млн, щоб врегулювати груповий позов щодо незаконного збору конфіденційних даних

Google готова виплатити $13 млн, щоб врегулювати груповий позов щодо незаконного збору конфіденційних даних

Google готова виплатити $13 млн, щоб врегулювати груповий позов щодо сумнозвісного інциденту Wi-Spy. Скандал зачепив автомобілі компанії, які використовувалися при реалізації картографічного проекту Street View. Справа в тому, що транспортні засоби, оснащені спеціальним обладнанням, у процесі руху вулицями міст здійснювали збір конфіденційної інформації з незахищених точок доступу Wi-Fi. Така діяльність велася з 1 січня 2007 року по 25 травня 2010 року, коли стало відомо про інцидент.

Згідно з розслідуванням Федеральної комісії зі зв'язку США, інформація, зібрана за допомогою бездротових мереж, включала електронні повідомлення користувачів, паролі, дані про відвідувані веб-сайти і багато іншого. Після збирання даних компанія переміщала їх на власні сервери для подальшого зберігання.
 
Згідно з наявними даними, лише $3 млн від загальної суми компенсації буде поділено між 22 позивачами. Інші гроші дістануться 8 організаціям, які займаються питаннями конфіденційності даних та захистом споживачів. Однак чи зможе Google залагодити конфлікт таким чином, вирішуватиме суддя Федерального окружного суду США в Каліфорнії. Очікується, що остаточне рішення щодо цього питання буде винесене 6 вересня 2019 року.
 
Слід зазначити, що Wi-Spy став для Google одним із перших великих скандалів, пов'язаних із конфіденційністю. На початку 2010 регулюючий орган Німеччини зацікавився даними, які Google збирає в рамках проекту Street View. На початку всі звинувачення категорично заперечувалися, але пізніше у Google заявили про те, що автомобілі «випадково» зібрали близько 600 Гбайт даних користувачів Wi-Fi.
 
Після цього інциденту розпочалося розслідування Федеральної комісії зв'язку. Крім того, діяльністю Google зацікавилися регулятори Великобританії, Австралії, Франції, Канади та інших країн. Зрештою Google довелося тимчасово прибрати автомобілі Street View з вулиць.

Інші новини

Найкраща ціна