+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Google, Amazon, Apple анонсували підтримку стандарту Matter для пристроїв розумного дому

Google, Amazon, Apple оголосили про підтримку стандарту Matter для пристроїв розумного будинку

Amazon, Apple і Google оголосили про підтримку стандарту Matter, пов'язаного з пристроями розумного будинку. Продукція Інтернету речей включає в себе підключені дверні замки, лампи освітлення, терморегулятори всіх видів призначення та іншу електроніку.

Логотип Матерії з трьома стрілками символізує співпрацю. Відповідність стандарту Matter означатиме взаємну підтримку пристроїв і стандартизацію ринку пристроїв для Інтернету речей. Сертифікувати електроніку відповідно до її технічними вимогами будуть як три провідні компанії, так і більш дрібні виробники.

В результаті, наприклад, розумні лампочки з підтримкою голосового помічника Amazon Alexa, і дверний дзвінок з підтримкою Google Home можна об'єднати в одну систему. Альянс стандартів підключення, некомерційна організація, що стоїть за стандартом Matter, вже заявила, що її логотип стане таким же поширеним, як наклейки зі значком Wi-Fi, а компанії, які виробляють електроніку для Інтернету речей, почнуть «говорити однією мовою.» З огляду на той факт, що голосові помічники Amazon Alexa, Apple Siri і Google Assistant вже конкурують в одній ніші. Matter пропонує рішення, яке дозволяє використовувати дві або навіть всі три програми одночасно.

Вперше оголошений у 2019 році, Matter замінить підключений дім через Інтернет-протокол (CHIP). Розробники сподіваються об'єднати за допомогою розумних колонок всі пристрої розумного будинку, включаючи сигналізацію і всілякі датчики, відеодомофони, дверні замки, гаражні ворота, системи опалення, домашні кінотеатри, управління освітленням і телевізором.

На даний момент альянс зробив технологію загальнодоступною і безкоштовною, а відповідне програмне забезпечення з відкритим кодом розміщено на GitHub. За словами маркетологів проекту, розробляються універсальні коди, що дозволяють користувачам підключати пристрої без скачування спеціальних додатків або спілкування з хмарними сервісами.

Інші новини

Найкраща ціна