+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

GoLand 2019.1 - що нового в кросплатформному IDE для Go

GoLand 2019.1 - що нового в кросплатформному IDE для Go

GoLand 2019.1: аналіз продуктивності коду, Smart Step Into, рефакторинг Extract Interface, Nilness Analyzer та інше

Аналіз продуктивності коду

JetBrains додав інтеграцію з профільниками Memory, CPU, Mutex та Block! Тепер можна запускати будь-який із них натисканням однієї кнопки та аналізувати результати профілювання, не залишаючи IDE.

Ця нова дія доступна в меню Run, на панелі навігації та в контекстному меню іконок запуску тестів. Результати профілювання коду дивіться у вікні Profiler (View | Tool Windows | Profiler).

Щоб отримати більш чітку картину проблем продуктивності, використовуйте вкладки Flame Chart, Call Tree та Method List. Крім цього, , < /em>для кожного виду профільника ми додали метрики, відповідні його типу. Наприклад, профільник Memory дозволяє сортувати та досліджувати результати за метриками Allocated objects, Allocated space, In-use objects та In-use space .

Крім того, з вікна Profiler ви можете в одну дію перейти до вихідного коду натисканням клавіші F4.

Налагодження

У цій версії з'явилося багато різноманітної функціональності для відладчика.

Нова дія Smart Step Into полегшує налагодження ланцюжка викликів та викликів вкладених методів. Воно виконує необхідний виклик у виразі, автоматично переступаючи через методи, які вас не цікавлять.

Наприклад, при налагодженні коду fmt.Printf(«My name is %s, I am %d!», me.FullName(), me.Age()) можна відразу перейти у виклик Age().

Щоб викликати цю дію, натисніть Shift+F7 або виберіть Smart Step Into у меню Run.

Відладчик тепер за замовчуванням показує горутини замість потоків. Однак, ви можете швидко переключатися між ними за потреби.

Використовуйте дію Copy Stack по клацанню правою кнопкою миші на горутині, щоб скопіювати весь стек у буфер обміну.

Праве клацання на змінній типу int переведе її значення у двійкове, десяткове або шістнадцяткове.

Run to cursor тепер активується клацанням по номеру рядка під час налагодження. Наведіть вказівник миші на рядок, щоб виділити її, і клацніть її номер, щоб запустити Run to cursor.

Run/Debug Configurations тепер можна запускати з sudo. Це дозволяє налагоджувати програми, які вимагають привілейованих прав від користувача.

Рефакторинг коду

Рефакторинг Extract Interface допоможе швидко створити новий інтерфейс на основі вибраного типу, витягуючи з нього необхідні визначення методів.

У діалоговому вікні рефакторингу можна вибрати методи, на основі яких із цього типу буде створено новий інтерфейс. Там же можна вказати його ім'я та вибрати файл, папку та пакет, у якому цей інтерфейс буде розміщено.

Щоб викликати рефакторинг, натисніть Ctrl+Alt+Shift+T на Windows / Linux або ^T на macOS і у спливаючому меню виберіть Extract Interface.

Rename тепер може перейменовувати методи, оголошені в інтерфейсах. При перейменуванні таких методів GoLand також запропонує перейменувати їх імплементацію.

Перед тим як застосувати рефакторинг, перегляньте, що вийде в панелі попереднього перегляду.

Перевірка коду

Nilness Analyzer — набір інспекцій, які визначають, чи можуть змінні мати значення nil чи ні, і попереджають вас про потенційно вразливі місця та помилки в коді, які можуть викликати runtime panic. Наприклад, використання полів структур через покажчик nil, виклик методів на інтерфейсі nil, доступ до nil-слайсів тощо.

Go Modules

GoLand пропонує варіанти завершення коду для всіх модулів, які є в кеші. Іншими словами, якщо модуль ніколи не був імпортований та використаний у цьому проекті, але ви його використовували колись раніше в іншому, GoLand про це пам'ятає та підкаже.

При створенні проекту Go Module тепер можна вибрати Vendoring mode. Цей режим дозволяє використовувати бібліотеки з папки vendor без зовнішніх залежностей або підключення до Інтернету. Ця опція є й у налаштуваннях: Preferences | Go | Go Modules (vgo).

Встановлюйте будь-яку версію GO SDK прямо з GoLand

При створенні нового проекту в GoLand можна завантажити та встановити будь-яку версію SDK, включаючи Beta та RC версії, не залишаючи IDE.

Як тільки вибрану версію SDK буде встановлено, GoLand повідомить про це у вікніEvent Log.

Робота з кодом

JetBrains  додав набір дій для спрощення роботи з оголошеннями змінних, констант та типів. Можна додавати круглі дужки в оголошення або видаляти їх звідти, об'єднувати оголошення, розділяти оголошення на дві групи, розділяти їх комами та багато іншого.

Повний список дій дивіться у налаштуваннях: Settings/Preferences | Editor | Intentions.

Нова дія Export експортує функцію, тип, змінну або константу з іншого пакета прямо в місці їх використання без необхідності переходу до декларації.

Кастомні теми

Починаючи з версії 2019.1 можна створювати будь-які схеми кольорів для всіх IDE JetBrains на базі IntelliJ IDEA. Нова схема використовується як плагін, тому вони також легко ділитися з іншими.

 

 

Інші новини

Найкраща ціна