+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Глобальна нестача фахівців у галузі кібербезпеки досягла 4 млн осіб

Глобальна нестача фахівців у галузі кібербезпеки досягла 4 млн осіб

Глобальна нестача фахівців у галузі кібербезпеки досягла 4 млн осіб, — про це свідчать результати дослідження міжнародного ІБ-консорціуму «(ISC)²» Cybersecurity Workforce Study 2019. Загалом у світі налічується приблизно 2,8 млн фахівців, і цього явно недостатньо , вважають експерти.

В основу дослідження лягли опитування 3237 високопосадовців, які відповідають за питання кібербезпеки в різних секторах на території Північної та Латинської Америки, в Європі та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

«Щоб повною мірою зрозуміти запити та принципи роботи сегменту кібербезпеки в бізнес-секторі, “(ISC)²” опитували як сертифікованих професіоналів на офіційних посадах, пов'язаних з кібербезпекою, так і ІТ/ІКТ-професіоналів, які не менше 25% свого звичайного робочого тижня займаються питаннями кібербезпеки, - йдеться в опублікованому "(ISC)²" документі. — Ці питання можуть включати безпеку даних, оцінку та управління ризиками, securitycompliance — приведення практики кіберзахисту у відповідність до нормативів, виявлення загроз та мінімізацію їх наслідків, архітектуру мережевої безпеки, а також моніторинг, обслуговування та підтримку систем кібербезпеки. Оскільки до дослідження були залучені професіонали будь-якого рівня кібербезпеки та ІТ/ІКТ, огляд дозволяє отримати повноцінну картину способу дій, очікувань та сприйняття загальної ситуації як управлінцями, так і нижчою професійною ланкою».

За підрахунками дослідників, найбільший дефіцит кадрів у сфері кібербезпеки спостерігається у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні: 2,6 млн. осіб. Це не дивно, враховуючи, що до цього ареалу входять деякі найбільш густонаселені країни світу.

На другому місці Латинська Америка; там нестача фахівців становить близько 600 тис. осіб.

На третьому місці Північноамериканський регіон, де дефіцит кадрів оцінюється приблизно у 561 тис. осіб. Найменше дефіцит відчувається в Європі — 291 тис. осіб.

Близько 65% організацій, представники яких опитувала «(ISC)²», заявили про нестачу кваліфікованих кадрів у сфері кібербезпеки. Для 36% респондентів цей факт виявився найважливішим питанням у сфері працевлаштування.

Лише у 62% великих організацій зі штатом понад 500 осіб є посада директора з інформаційної безпеки. І лише в половині компаній меншого розміру зустрічаються окремі директори з ІБ.

48% опитаних організацій планують збільшити витрати на навчання персоналу основ інформаційної безпеки.

Окрім фахівців, компанії готові наймати випускників університетів (28%), співробітників консалтингових компаній і переманювати кадри у підрядників (27%) і постачальників обладнання та рішень з питань безпеки (25%), а також переводити в підрозділ ІБ співробітників інших відділів усередині своєї організації (26%) та осіб, які готові переучуватися з нуля (24%).

Тільки 42% опитаних експертів заявили, що розпочинали свою кар'єру з інформаційної безпеки; інші прийшли в цю сферу з інших сфер діяльності.

Дві третини опитаних фахівців (66%) зазначили, що на даний момент більш-менш задоволені умовами роботи, 65% — що мають намір працювати у цій сфері до пенсії.

Усього близько 30% респондентів – жінки; 23% офіційно обіймають посади, пов'язані безпосередньо з кібербезпекою.

37% опитаних — особи молодші 35 років, при цьому лише 5% з них молодші 25 років. Можна говорити про «демографічну яму» у сфері кібербезпеки, вважають експерти.

Інші новини

Найкраща ціна