+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

GitHub Actions – презентовані можливості нового API ресурсу GitHub

GitHub Actions - представлені можливості нового API ресурсу GitHub

В офіційному блозі GitHub було опубліковано запис, в якому команда проекту презентує можливості GitHub Actions — нового API ресурсу. Тепер розробникам буде доступна безперервна інтеграція CI/CD, а власники публічних репозиторіїв зможуть скористатися новинкою безкоштовно.

Система підтримує широкий пул мов та середовищ розробки, таких як Node.js, Python, Java, PHP, Ruby, C/C++, .NET, Android та iOS. Крім цього з Actions тепер доступне тестування мультиконтейнерних додатків. Але окрім CI/CD нове API Github пропонує ще кілька новинок, які спростять життя розробника.

Так, одне з нововведень — матричний білд, який дозволяє паралельно тестувати одразу кілька версій.

Було реалізовано завантаження журналів як реального часу. Це має допомогти розробникам з більшим комфортом проводити складання. Потенційно важлива фіча — можливість створити лінк на ділянку журналу, щоб поділитися з колегою чи другом. Це спростить процес обговорення помилок, що виникли в ході збірок.

Крім журналів та CI/CD нове API пропонує ще кілька новинок. Наприклад, клонування воркфлоу при створенні форка, що дозволить розробникам отримати більш повну картину про процес розробки проекту, що їх цікавить. Також було розширено автоматизацію в плані релізів та можливість спільної роботи над кодом.

На час бета-тестування всі функції GitHub Actions будуть безкоштовними. Після релізу такими вони залишаться для громадських репозиторіїв, власникам приватних сховищ буде запропоновано заплатити. Таким чином Microsoft вкотре заохочує роботу команд Open Source-проектів. Також планується створити лазівку для невеликих комерційних команд, які б хотіли використовувати Actions, але не можуть викласти свій код у відкритий доступ. У майбутньому такі команди зможуть завантажити версію Actions для віртуальної машини і використовувати можливості нової системи локально. Економічне обґрунтування для такого рішення просте: «ви не створюєте навантаження на наші сервери, тому користуйтеся безкоштовно».

У планах команди винести систему Actions за межі GitHub ближче до комерційної розробки, конкретно до локальних сховищ коду. У блозі йдеться про те, що наступного року Actions почне поставлятися разом з GitHub Enterprise Server, що дозволить створити гібридне середовище розробки.

Зараз Github Actions працює в режимі бета-тестування. Офіційний реліз заплановано на 13 листопада 2019 року.

Інші новини

Найкраща ціна