+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Гіпервізор для вбудованих пристроїв ACRN 1.2 представлений Linux Foundation

Гіпервізор для вбудованих пристроїв ACRN 1.2 представлений Linux Foundation

Linux Foundation представила випуск спеціалізованого гіпервізора ACRN 1.2, розрахованого на застосування у вбудованій техніці та пристроях інтернету речей (IoT). Код гіпервізора заснований на легковажному гіпервізорі для вбудованих пристроїв і розповсюджується під ліцензією BSD.

Гіпервізор написаний з огляду на готовність до виконання завдань реального часу та придатність до використання в критично важливих системах, при роботі на обладнанні з обмеженими ресурсами. Проект намагається зайняти нішу між гіпервізорами, що застосовуються у хмарних системах та датацентрах, та гіпервізорами для промислових систем із жорстким поділом ресурсів. Як приклад використання ACRN наводяться електронні блоки керування, приладові панелі та автомобільні інформаційні системи, але гіпервізор також добре підходить для споживчих IoT-пристроїв та інших застосувань, що вбудовуються.

ACRN забезпечує мінімальні накладні витрати і складається з усього 25 тисяч рядків коду (для порівняння гіпервізори, що застосовуються в хмарних системах, налічують близько 150 тисяч рядків коду). При цьому ACRN гарантує низькі затримки (low latency) та адекватну чуйність при взаємодії з обладнанням. Підтримується віртуалізація ресурсів CPU, введення/виводу, мережної підсистеми, операцій із графікою та звуком. Для спільного звернення до спільних для всіх VM ресурсів надається набір медіаторів вводу/виводу.

ACRN відноситься до гіпервізорів першого типу (виконується безпосередньо поверх обладнання) і дозволяє одночасно виконувати кілька гостьових систем, в яких можуть запускатися Linux-дистрибутиви, RTOS, Android та інші ОС. Проект складається з двох основних компонентів: гіпервізора і пов'язаної з ним моделі пристроїв з багатим набором медіаторів вводу/виводу, які здійснюють організацію спільного доступу до пристроїв між гостьовими системами. Управління гіпервізором здійснюється з сервісної ОС, яка виконує функції хост-системи та містить компоненти для трансляції звернень інших гостьових систем до обладнання.

Основні зміни в ACRN 1.2:

  • Можливість використання прошивок Tianocore/OVMF в якості віртуального завантажувача для сервісної ОС (хост-системи), здатного запускати Clearlinux, VxWorks та Windows. Підтримується режим верифікованого завантаження (Secure boot);
  • Підтримка контейнерів Kata;
  • Для гостьових систем з Windows (WaaG) додано медіатор для звернення до хост-контролера USB (xHCI);
  • Додано віртуалізацію Always Running Timer (ART).

Інші новини