+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Gartner назвав лідерів ринку програмного забезпечення для управління якістю даних

Gartner назвав лідерів ринку програмного забезпечення для управління якістю даних

Аналітична компанія Gartner випустила магічний квадрант у галузі програмного забезпечення для управління якістю даних.

На момент публікації магічного квадранту останній підрахунок продажів інструментів для управління якістю даних експерти Gartner зробили за 2017 рік. За підсумками цього періоду обсяг ринку досяг $1,61 млрд, збільшившись на 11,6% щодо 2016-го.

За словами фахівців, рішення для управління якістю даними набули дуже високої важливості для цифрової трансформації компаній, особливо тих, хто користується такими технологіями, що розвиваються, як автоматизація, машинне навчання, хмарні обчислення і бізнес-орієнтовані робочі процеси.

Основний клієнтський попит на такий софт стосується чотирьох точок: аудиторії, управління, різноманітності даних та часу затримки запитів. Виробники ПЗ для управління якістю даних віддають перевагу наступним напрямкам: аналітики, інтелектуальної обробки даних, впровадження рішень та ціноутворення.

У термінології Gartner під «якістю даних» розуміються процеси та технології виявлення, розуміння та виправлення недоліків у даних, які підтримують ефективне прийняття рішень та управління інформаційними потоками в рамках операційних бізнес-процесів. Готові до використання інструменти зазвичай включають такі важливі функції, як профільування та синтаксичний аналіз текстової інформації, стандартизація, очищення, зіставлення, поповнення даних та моніторинг.

Лідерами цього ринку до 2019 року експерти Gartner назвали такі компанії:

  • Informatica;
  • SAP;
  • IBM;
  • SAS;
  • Oracle;
  • Talend;
  • Sysort.

SAP розвиває такі рішення для управління якістю даних, як SAP Smart Data Quality, SAP Information Steward, SAP Data Services і SAP Data Hub. У цих продуктів налічується 14 тис. клієнтів на момент складання аналітичного звіту.

До основних основних переваг SAP дослідники віднесли швидкий розвиток нових функцій та інновацій, сильну підтримку спільноти та широкі можливості використання продуктів у різних сценаріях, у тому числі в Big Data, аналітиці та інтеграції.

Щодо критики SAP, то вона пов'язана з труднощами інтеграції продуктів компанії зі сторонніми інструментами, високими цінами та складною схемою ліцензування. Крім того, деякі замовники вказують на необхідність доопрацювання інтерфейсу користувача в рішеннях SAP, щоб зробити візуалізацію бізнес-даних більш наочною.

Головним продуктом Oracle в галузі управління якістю даних є Oracle Enterprise Data Quality. Ним користуються 550 клієнтів (до березня 2019 року). Більшість із них хвалять вендора за можливість застосовувати ПЗ до різних областей, за профільування даних та сильний бренд. При цьому основне невдоволення Oracle викликане завищеними цінами, низьким рівнем підтримки продуктів і слабо підготовленою документацією, а також недостатньою увагою компанії моделям розгортання ПЗ через SaaS і хмари.

У IBM відзначають глибоке розуміння ринку, правильну стратегію, своєчасний розвиток інновацій та доступні ціни на продукти. У той же час компанія відстає від конкурентів, коли йдеться про оновлення продуктів або перехід на софт IBM з конкуруючих рішень. Також замовники говорять про проблеми інтерактивної візуалізації результатів роботи софту та низький рівень технічної підтримки продуктів. Незважаючи на це, до березня 2019 року IBM зібрала базу з 2500 клієнтів, які користуються системою управління якістю даних IBM InfoSphere Information Server for Data Quality

Інші новини