+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Facebook заплатить штраф $5 млрд за продаж даних користувачів

Facebook заплатить штраф $5 млрд за продаж даних користувачів

Федеральна торгова комісія (FTC) оголосила про накладення на Facebook штрафу в розмірі $5 млрд за те, що соціальна мережа втратила контроль над даними користувача, а також продавала їх рекламодавцям та іншим компаніям.

Як зазначає CNN, $5 млрд — це найбільший штраф від FTC, він у 20 разів більший за рекордне стягнення і приблизно відповідає місячному виторгу Facebook. Раніше інтернет-компанія заклала до списку можливих витрат «непередбачені витрати» у $3–5 млрд через розслідування влади США

Facebook погодилася на угоду після багаторічних порушень своєї політики конфіденційності. Останньою краплею став скандал, коли аналітична компанія Cambridge Analytica отримала дані 87 млн ​​користувачів Facebook і використала їх для вивчення політичних уподобань виборців та демонструвала їм відповідну рекламу.

Facebook виплатить рекордний штраф у розмірі $5 млрд і введе нові обмеження та зміни до своєї корпоративної структури, що покладе на компанію відповідальність за рішення, які вона приймає щодо конфіденційності даних своїх користувачів, — йдеться у повідомленні FTC

За даними регулятора, Facebook порушила законодавство, зловживши телефонними номерами, які мали застосовуватися тільки для безпеки облікових записів, але зрештою використовувалися з рекламною метою.

Крім того, компанія обдурила «десятки мільйонів користувачів», заявляючи, що функцію розпізнавання облич у сервісі не було включено за умовчанням. Насправді вона була активною, кажуть у FTC.

Голова Федеральної торгової комісії США зазначив, що цей штраф накладений не тільки для того, щоб показати, як каратиме за подібне в майбутньому, але й для зміни «усієї культури конфіденційності Facebook, щоб зменшити ймовірність нових порушень»

Інші новини

Найкраща ціна