+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Facebook Reality Labs з'ясувала, що записана під час розмови активність мозку може бути використана для декодування сказаного тексту

Facebook Reality Labs з'ясувала, що записана під час розмови активність мозку може бути використана для декодування сказаного тексту

У Facebook розраховують, що в майбутньому технологію можна буде використовувати в окулярах доповненої реальності.

Співробітники підрозділу Facebook Reality Labs та вчені Каліфорнійського університету в Сан-Франциско з'ясували, що записана під час розмови активність мозку може бути використана для декодування сказаного тексту. Про це говориться в блозі компанії, подробиці роботи описані в статтю для журналу Nature Communications.

Дослідники записали активність мозку пацієнтів з епілепсією, а потім змогли розшифрувати слова у режимі реального часу. Поки інтерфейс «мозок — комп'ютер» (brain–computer interface; BCI) може декодувати тільки невеликий набір слів та фраз. У майбутньому вчені розраховують досягти швидкості декодування до 100 слів за хвилину з частотою помилок менше 17%.

У майбутньому Facebook розраховує використовувати технологію BCI для створення неінвазимного пристрою, що носить, який дозволить людям друкувати текст, лише вимовляючи слова про себе. Пристрій допоможе людям із порушеннями мови. Віце-президент Facebook по AR/VR написав у своєму Twitter, що прогрес у розробці також показує, як можуть використовуватися окуляри доповненої реальності.

Facebook розповіла, що працює над технологією для розшифрування внутрішньої мови на екран комп'ютера, у 2017 році. Голова дослідницької групи Facebook Reality Labs сказав CNN Business, що це довгострокова програма — розробки можуть зайняти більше десяти років.

Інші новини