+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Facebook планує перетворити криптовалюту Libra на повноцінну заміну реальним грошам

Facebook планує перетворити криптовалюту Libra на повноцінну заміну реальним грошам

Facebook запустила веб-сайт libre.org, присвячений своїй криптовалюті Libra. Старт проекту, заснованого, як і біткоін, на технології блокчейн (у даному випадку використовується платформа Libre Network), намічено на І півріччя 2020 р.

Для зберігання віртуальних грошових одиниць Facebook розробила спеціальний криптогаманець під назвою Calibra. У найближчому майбутньому вона інтегрує його до складу фірмових месенджерів WhatsApp (Facebook купила його в 2014 р.) та FB Messenger.

Libra - це криптовалюта, створена за моделлю PoA (proof of authority) і сильно централізована. Фактично це не самостійна валюта, а так званий «стейблкоїн», тобто віртуальна грошова одиниця, курс якої прив'язаний до інших валют.

За інформацією агенції Reuters, Facebook забезпечить прив'язку Libra до реальних активів. До них мають увійти цінні держпапери, а також банківські депозити, але не виключено, що в міру розвитку проекту список активів буде доповнено.

Прив'язка до реальних активів дозволить привернути увагу більшої кількості потенційних криптоінвесторів за рахунок зростання впевненості у новій віртуальній валюті. Іншими словами, зв'язок із реально існуючими активами збільшує шанси на успішну конвертацію Libra у реальну валюту у разі такої необхідності.

Розвитком та управлінням Libra займеться спеціальний керуючий консорціум, який налічує 27 великих організацій, що відрізняє цю криптовалюту від децентралізованого біткоїну. Крім того, сам код блокчейну консорціум навмисно розмістить у вільному доступі – це дозволить стороннім розробникам оперативно створювати власні програми для роботи з новою криптовалютою.

Штаб-квартира консорціуму перебуватиме у Женеві. До його складу увійшли венчурні компанії Andreessen Horowitz та Thrive Capital та квартет блокчейн-підприємств: Anchorage, Bison Trails, Coinbase та Xapo Holdings. Крім них, у списку є оператор зв'язку Vodafone, сервіс перевезень Uber, компанії Mastercard, Visa і PayPal, а також eBay і Spotify.

Згідно з умовою участі в консорціумі, кожен його член має внести не менше $10 млн. 27 компаній, як зазначили у Facebook – це лише початок, і до моменту глобального запуску Libra їхня кількість має наблизитися до 100.

Libra, до анонсу відомої під назвою GlobalCoin, створювалася з метою проведення грошових операцій, для початку, у всіх існуючих та майбутніх проектів Facebook, у тому числі й у популярній мережі Instagram (перебуває під контролем Facebook з 2012 р.). Згідно з даними телеканалу CNBC, Facebook не стягуватиме комісію за проведення розрахунків з використанням Libra зі звичайних користувачів. Натомість свій відсоток вона візьме безпосередньо з організацій, які приймають платежі. На момент публікації матеріалу розмір комісії не був встановлений, але представники Facebook назвали його «незначним».

У міру розвитку проекту Facebook планує розширювати сферу застосування Libra та виводити її за межі власних онлайн-сервісів. Ідея компанії полягає у використанні криптовалюти як альтернатива реальним грошам у кафе, ресторанах, магазинах, громадському транспорті та при пересуванні на громадському транспорті.

Для використання Libra та спеціалізованого гаманця Calibra Facebook розробить окрему програму, яка дозволить купувати токени. Оплата буде здійснюватися з банківських рахунків чи у фізичних точках продажу. Подібні точки зможуть відкривати партнери Facebook, а оплата в них стягуватиметься навіть готівкою.

Інші новини

Найкраща ціна