+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Facebook активно шпигує за користувачами iPhone через камеру

Facebook активно шпигує за користувачами iPhone через камеру

Facebook активно використовує камеру iPhone у той час як користувач переглядає свою стрічку новин. Першим про незвичайну поведінку iOS-додатку Facebook повідомив користувач Twitter Joshua Maddux. Як випливає з опублікованого користувачем відео, камера смартфона працює у фоновому режимі, поки він переглядає стрічку новин у соцмережі.

Про проблему стало відомо завдяки багу, через яке зображення, що захоплюється камерою, видно через тонку смужку з лівого боку екрана, коли користувач відкриває фото в додатку і скидається вниз.

«Виявив у Facebook проблему безпеки та приватності. Коли програму відкрито, активно використовується камера. Я знайшов у додатку баг, що дозволяє побачити за стрічкою новин увімкнену камеру. Зверніть увагу, моя камера спрямована на килим», - повідомив Меддакс.

За словами користувача, йому вдалося відтворити баг на п'ятьох iPhone під керуванням iOS 13.2.2, але на пристроях з iOS 12 він не відтворюється. «Зазначу, що на iPhone під керуванням iOS 12 камера не видно (проте це не означає, що вона не використовується)», - зазначив Меддакс.

Facebook включає камеру тільки в тому випадку, якщо користувач дав застосунку дозвіл на використання. Якщо ні, програма намагається отримати доступ до камери, але iOS ці спроби блокує.

Чи є використання камери передбаченою дією, чи в роботу iOS-версії Facebook просто закралася помилка, поки невідомо. Схоже, проблема торкається лише iPhone. Фахівці видання The Next Web спробували відтворити її на Google Pixel 4 під керуванням Android 10, але безуспішно.

Про аналогічну проблемі попереджав дослідник безпеки Felix Krause ще в 2017 році. За його словами, спосіб, яким програмне забезпечення Apple надає доступ до камери та відеозапису, дає додаткам можливість шпигувати за користувачами без будь-яких повідомлень чи попереджень.

У Facebook поки ніяк не коментують повідомлення Меддакса.

Інші новини