+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

ESET розповів про можливі наслідки втрати даних та способи уникнути цього

Компанія ESET розповіла про можливі наслідки втрати даних і способи її уникнення

Втрата даних в цифровому світі може мати цілком реальні наслідки – від видалення унікальних фотографій до несвоєчасної роботи. У зв'язку з цим 31 березня відзначається Міжнародний день резервного копіювання, метою якого є підвищення обізнаності про можливі наслідки втрати даних і способи її уникнення. Саме тому фахівці ESET вирішили розповісти, в чому саме полягають переваги наявності резервної копії і як відновити втрачену інформацію в разі її відсутності.

Втрата важливих робочих документів є поширеною проблемою для більшості користувачів. Витрачання часу на спроби якимось чином відновити інформацію або переробити її призводить до зниження продуктивності і, можливо, навіть неякісної роботи.

Наслідки втрати даних безпосередньо залежать від того, яка інформація втрачається і на якому етапі. У свою чергу, регулярне резервне копіювання всіх ваших важливих даних дозволяє повернутися в те ж саме місце в документі, де ви зупинилися до його втрати, не порушуючи робочий процес.

У деяких випадках втрати конфіденційної інформації можна уникнути, але передбачити всі можливі ризики неможливо. Однією з поширених причин втрати даних є зараження пристрою шкідливими програмами, які можуть повністю видалити інформацію на комп'ютері або частково пошкодити її. Якщо ви натрапите на програми-вимагачі, ваші дані можуть бути заблоковані зловмисниками. Однак втраті даних таким чином можна запобігти за допомогою використання рішення безпеки та передових методів кіберзахисту.

Тим часом бувають і непередбачувані події, наприклад, крадіжка пристрою або певні механічні пошкодження (потрапляння рідини на пристрій або падіння з великої висоти). Крім того, пристрої часто виходять з ладу через вік або виробничого браку, що може привести до перегріву жорсткого диска.

Також можуть бути перебої з електрикою, що може призвести до втрати даних, які в той момент використовувалися на комп'ютері. Крім того, не варто забувати про людські помилки, які можуть стати причиною випадкового видалення важливої інформації або викликати ряд подій, які в подальшому приведуть до повної чистки пристрою.

Якщо пристрій заражений програмами-вимагачами, ви можете знайти безкоштовні дешифратори, створені компаніями з кібербезпеки для усунення різних типів загроз. Крім того, ви можете спробувати відновити втрачені документи за допомогою спеціального програмного забезпечення для відновлення даних . Для цього існують утиліти, які, як правило, пропонуються виробниками пристроїв, або сторонні програми для якихось операційних систем або пристроїв.

Якщо на прилад випадково потрапила рідина, негайно вимкніть його і спробуйте швидко висушити сухою ганчіркою. Те ж саме виконайте з будь-яким зовнішнім носієм, який підключений до пристрою. Залиште прилади на кілька днів до повного висихання. В іншому випадку слід звернутися в сервісний центр.

У разі випадкового видалення даних негайно припиніть використання пристрою, але не вимикайте його. Якщо пристрій працює від акумулятора, підключіть його до зарядного пристрою. Тепер вимкніть всі мережеві підключення, включіть "режим польоту" або щось подібне, якщо він у вас є, а потім переведіть пристрій в "сплячий режим".

Якщо ви не можете вирішити проблему самостійно, зверніться до спеціаліста з відновлення даних. Однак такі послуги можуть коштувати дорого. Залежно від типу пристрою і пошкоджень допомогу можна надати шляхом віддаленого підключення до пристрою або відправки в сервісний центр.

У всіх цих випадках резервне копіювання є найпростішим і найбезпечнішим способом уникнути втрати даних. Для легкого доступу до інформації в будь-який час краще зберігати резервні копії як на зовнішніх накопичувачах, так і в хмарі, використовуючи надійне рішення для резервного копіювання. Ще одним важливим кроком перед збереженням є шифрування даних . Таким чином, в разі створення хмарних резервних копій або збереження даних на зовнішніх накопичувачах, ваші файли будуть надійно захищені.

Інші новини

Найкраща ціна