+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

ESET попереджає користувачів Android про поширення нової загрози

Компанія ESET попереджає користувачів Android про поширення нової загрози

Компанія ESET попереджає користувачів Android про поширення нової загрози за допомогою повідомлень про колірну тему для WhatsApp. Тема "WhatsApp Pink", замаскована під офіційне оновлення платформи, насправді є типом відомого шкідливого програмного забезпечення.

"WhatsApp Pink - це оновлена версія  хробака для Android, яка була виявлена в січні поточного року. Загроза дозволяє відправляти автоматичні відповіді не тільки в WhatsApp, але і в інші додатки для обміну повідомленнями. Це може бути причиною зростання поширення шкідливого ПЗ ", - коментує дослідник ESET. " Троян надсилає посилання на веб-сайт, з якого його можна автоматично завантажити, у відповідь на повідомлення, отримані в таких додатках, як WhatsApp, WhatsApp Business, Signal, Skype, Viber, Telegram та різних неофіційних версіях WhatsApp."

Крім того, в новій версії шкідливого ПО немає інших можливостей. Тому не виключено, що даний зразок загрози є тестом, і тоді, ймовірно, з'явиться його вдосконалений варіант. Хоча веб-сайт можна використовувати для розміщення різних типів шкідливих компонентів.

Після завершення процесу установки і натискання на "WhatsApp Pink" додаток приховує свою присутність на пристрої. Потім жертва отримує повідомлення, на яке вона повинна відреагувати, щоб дозволити загрозі поширитися далі.

Щоб видалити "WhatsApp Pink" потрібно зайти в "Налаштування" або в підміню "Менеджер додатків". Крім того, ви можете встановити рішення безпеки Android, яке просканує пристрій і автоматично видалить шкідливе ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

Щоб знизити ризики стати жертвою подібних схем в майбутньому, фахівці ESET рекомендують:

  • Ніколи не натискайте на посилання або вкладення в підозрілих повідомленнях від невідомих відправників.
  • завантажувати програми тільки з офіційних магазинів додатків, так як вони мають суворі процедури схвалення, що значно знижує ризик виникнення загрози на пристрої;
  • Завжди використовуйте надійне рішення для захисту мобільних пристроїв;
  • Контролюйте, як програмам надаються дозволи .

Інші новини