+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

ESET попереджає про поширення нового виду шахрайства в Інтернеті

ESET попереджає про поширення нового виду шахрайства в Інтернеті

ESET — експерт у галузі інформаційної безпеки — попереджає про поширення нового виду шахрайства в Інтернеті за допомогою повідомлень електронної пошти, метою якого є вимагання грошей у користувачів. У листах стверджується, що пристрій заражений, а жертва зафіксована на відео під час перегляду сайтів інтимного характеру. За словами зловмисників, відео записало не лише поведінку користувача перед веб-камерою, а й ролик, який переглядався.

У попередніх атаках використовувалися повідомлення електронної пошти переважно англійською мовою, проте протягом останніх кількох днів подібні листи були зафіксовані також в Австралії, США, Великій Британії, Німеччині, Франції, Іспанії, Чехії.

«Для приховання компрометуючих Матеріали зловмисники вимагають заплатити близько 2000 доларів США. Жертва має здійснити оплату протягом 48 годин з моменту відкриття повідомлення, інакше кіберзлочинець погрожує відправити відео всім контактам жертви, які нібито були викрадені із зараженого пристрою», — розповідає фахівець компанії ESET.

Відмінність цього виду шахрайства в Інтернеті від попередніх полягає у використанні методів соціальної інженерії, спрямованих на користувачів, які переглядають сайти інтимного характеру на своїх пристроях. Раніше в подібних атаках повідомлення надходило нібито з адреси електронної пошти жертви. Крім того, в деяких випадках зловмисники стверджували, що знають пароль жертви, включаючи його в тему листа як доказ. Насправді, кіберзлочинці, ймовірно, отримували дані з баз даних, що містять мільярди імен та паролів.

«Якщо Ви знайдете таке повідомлення в електронній пошті, уникайте поспішних дій. Насамперед, не відповідайте шахраям і не завантажуйте їх вкладення і, звичайно ж, не відправляйте гроші. Якщо зловмисник називає Ваш фактичний пароль, рекомендується змінити його та активувати двофакторну автентифікацію, після цього необхідно перевірити пристрій за допомогою надійного програмного забезпечення для захисту, який може виявити реальні загрози, наприклад, несанкціоноване використання вбудованої веб-камери»

Фахівці ESET попереджають користувачів про цей вид шахрайства в Інтернеті та рекомендують бути обережними з відкриттям подібних листів. Такі афери - це маніпулювання з метою виманювання Ваших коштів, а зловмисники насправді не мають компрометуючих. відео.

Варто зазначити, що компанія ESET пропонує захист від подібних типів шахрайства в Інтернеті за допомогою модуля Антиспам, який перевіряє пошту на наявність спам-повідомлень. Також продукти ESET мають функцію захисту веб-камери, яка здійснює контроль і в разі потреби блокування несанкціонованого використання вашої веб-камери.

Інші новини