+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Eset попереджає про нову аферу в WhatsApp

Eset попереджає про активність WhatsApp-шахраїв, які використовують класичну схему збору даних користувачів. Фахівці Eset виявили серію повідомлень, оформлених у стилістиці мережі магазинів Lidl. Користувачам обіцяють подарунковий сертифікат на 250 євро у подарунок – звичайно, за умови переходу за посиланням та заповненням анкети. За тією ж схемою діяли шахраї, які пропонували купони на знижку до Burger King, сертифікати IKEA та інші подарунки.

Посилання веде на сторінку з опитуванням, яке імітує офіційний сайт Lidl. Підробка легко розпізнається перевіркою URL - адреса фішингового майданчика немає нічого спільного з оригіналом. Користувачеві пропонують поділитися пропозицією з друзями та заповнити анкету. Процес завершується проханням залишити контактні дані та дати згоду на отримання SMS-повідомлень.

В даний час кампанія орієнтована на німецькомовних користувачів, але подібні атаки легко перенацілити на нову аудиторію потенційних жертв.

Eset рекомендує ігнорувати сумнівні розсилки у месенджерах та інших каналах. Закономірний результат участі у подібних «акціях» – рекламні дзвінки, спам та передплата на платні SMS-сервіси.

Eset NOD32 Mobile Security для Android підтримує функцію «Антифішинг».

Інші новини