+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

ESET представила рейтинг найпоширенішого шкідливого програмного забезпечення

ESET представила рейтинг найпоширенішого шкідливого програмного забезпечення. ТОП-10 шкідливих програм: липень, 2019

ESET представила рейтинг найпоширенішого шкідливого програмного забезпечення, яке було виявлено у липні 2019 року. Відповідно до даних системи зворотного зв'язку ESET Live Grid рекламне програмне забезпечення вже кілька місяців поспіль займає перші позиції в списку.

Топове місце в рейтингу утримує загроза JS/Adware.Agent.AF (9.66%), що відображає рекламний контент у браузерах. Порівняно з попереднім рейтингом на кілька позицій вище піднялася вже відома троянська програма Android/Hiddad (3.78%), яка інфікує мобільні девайси.

Третє місце в рейтингу дісталося загрозі Win32/MediaGet (3.70%), яка дозволяє завантажувати на пристрій користувача різні шкідливі програми. Кіберзагроза потрапляє на пристрій жертви, потім встановлює додаткові розширення Інтернет-браузера та додає файли для відкриття під час запуску системи.

Загроза під назвою HTML/ScrInject (3.49%), яка стала четвертою в рейтингу шкідливих програм, дозволяє здійснювати перенаправлення користувачів на небезпечні сайти або веб-сторінки. Зловмисний програмний код цієї кіберзагрози вбудований у HTML-сторінки.

Ще одним популярним видом шкідливого ПЗ є кіберзагроза JS/Danger.ScriptAttachment (3.39%), яка поширюється через вкладення електронної пошти.

Крім вищезазначених загроз варто звернути увагу на підвищення активності бекдору SMB/Exploit.DoublePulsar (2.70%) і рекламного ПО JS/Adware.Agent.AA (1.53%).

У зв'язку з активною розробкою кіберзлочинцями нових інструментів та покращенням методів зараження пристроїв фахівці компанії ESET настійно радять дотримуватися таких правил безпечної роботи в мережі Інтернет:

  • Будьте обережними під час відкриття повідомлень від невідомих відправників.
  • Не переходьте за підозрілими посиланнями в Інтернет-мережі.
  • Використовуйте надійні рішення щодо безпеки для захисту конфіденційних даних на ваших пристроях.
  • Здійснюйте регулярне оновлення операційної системи і встановлених програм для виправлення вразливостей.
  • Уникайте доступу до публічних незахищених мереж Wi-Fi.

Інші новини