+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

ESET підготувала звіт про актуальні загрози для власників мобільних пристроїв на платформі iOS

ESET підготувала звіт про актуальні загрози для власників мобільних пристроїв на платформі iOS

Антивірусна компанія ESET підготувала звіт про актуальні загрози для власників мобільних пристроїв на платформі iOS. Число шкідливих програм та виявлених уразливостей для цієї системи значно зросло.

Так, за перше півріччя 2019 р. експерти виявили 155 уразливостей у мобільній платформі Apple. Це на 24% більше, ніж за аналогічний період 2018 р., і майже вдвічі більше, ніж кількість вразливостей в ОС Android.

Але є й хороші новини: лише 19% уразливостей в iOS є критичними для мобільного пристрою чи приватності особистих даних власника.

Трендом 2019 р. стали вразливості для iOS, які відкривали раніше виправлені помилки, а також дозволили створити джейлбрейк для версії 12.4.

Яскравим прикладом актуального шкідливого ПЗ для мобільної платформи Apple стала шпигунська програма, вбудована в популярний додаток FaceTime. Вона дозволяла зловмисникам стежити за власниками пристроїв та їх оточенням.

Власникам iPhone та iPad загрожують і фішингові кампанії. Так, експерти ESET виявили шахрайське розсилання, в якому від одержувачів вимагали «верифікувати» персональні дані після відновлення доступу до Apple ID. Після такої верифікації вся інформація потрапляла до зловмисників.

Окрім універсальних кіберзагроз, актуальних для iOS та Android, існують так звані кросплатформні ризики, пов'язані з використанням сторонніх платформ та сервісів. Як приклад можна навести нещодавно виявлену помилку в WhatsApp, яка дозволяла зловмисникам змінювати відповіді у цитованих повідомленнях.

Слід зазначити, що, всупереч поширеній помилці, ні одна ОС не є абсолютно невразливою - у тому числі операційні системи Apple. Тому для розумного використання мобільних технологій необхідно бути в курсі новин про інформаційну безпеку, зберігати пильність при виборі мобільних додатків, а також не довіряти незапитаним листам, у яких під різними приводами просять надати персональні дані.

Інші новини

Найкраща ціна