+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

ESET виявила новий вид шахрайства у месенджері WhatsApp

ESET виявила новий вид шахрайства в месенджері WhatsApp

Антивірусна компанія ESET виявила новий вид шахрайства в месенджері WhatsApp. Як приманка виступає 1 ТБ безкоштовного інтернет-трафіку, якими можна скористатися навіть без увімкненого Wi-Fi.

Потенційна жертва отримує спеціальну пропозицію, нібито на честь 10-річчя месенджера WhatsApp. Умови акції прості: користувач повинен перейти за посиланням, відповісти на низку питань та поділитися цим опитуванням з 30 друзями, після чого він «гарантовано» отримає 1 ТБ безкоштовного трафіку.

Експерти ESET вважають, що метою кампанії було масове поширення реклами без згоди користувача. Інцидент вкотре показує ефективність соціальної інженерії — користуючись бажанням отримати подарунок, зловмисники легко залучають довірливих користувачів розповсюдження фішингових посилань.

Під час розслідування експерти ESET виявили сайт, який використовувався для кількох фішингових кампаній. Використовуючи один домен, зловмисники запустили щонайменше 66 шкідливих кампаній. Усі «акції» розсилалися під виглядом відомих брендів — Adidas, Nescafé, Rolex та ін.

Це не перша фішингова атака на користувачів WhatsApp — раніше зловмисники пропонували змінити колір інтерфейсу месенджера та закликали отримати річну преміум-підписку на сервіс Spotify.

Інші новини