+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Експерти «Лабораторії Касперського» виявили відразу кілька нових спамерських та фішингових схем, що експлуатують популярність блокчейну та криптовалют.

Експерти «Лабораторії Касперського» виявили відразу кілька нових спамерських та фішингових схем, що експлуатують популярність блокчейну та криптовалют. Згідно зі звітом «Спам і фішинг у третьому кварталі 2017 року», вони стали одними з найпопулярніших тем шахрайських листів за три місяці.

За цей період спамери і фішери використовували різні хитрощі, щоб обдурити користувачів і отримати їх гроші. Широкого поширення набули схеми, що експлуатують інтерес людей до швидкого збагачення. Адресатам надходив лист із запрошенням встановити спеціальне ПЗ для торгівлі на криптовалютному ринку. Однак, за посиланням, вони потрапляли на партнерські сайти брокерських контор, які пропонують заробити на торгівлі бінарними опціонами. Для цього користувач повинен внести на рахунок певну суму - зрозуміло, немає жодних гарантій, що вона повернеться до вкладника. Крім того, часто зловмисники просто зникають після отримання грошей, залишаючи жертву ні з чим.

Простіша, але все ж таки ефективна схема: користувача прямо в листі просять перевести біткойни на певний гаманець, обіцяючи через п'ять днів повернути вкладене з відсотками. Такий вид шахрайства розрахований на найдовірливіших отримувачів, однак і в цих випадках є жертви.

Ще один поширений сценарій, який спостерігають експерти у третьому кварталі, — спам-пропозиція пройти освітній курс, завдяки якому користувач нібито почне розбиратися в криптовалютах і навчиться інвестувати в них. Коштують подібні семінари досить дорого, а їхня реальна цінність у більшості випадків виявляється мінімальною. Однак до цього моменту гроші вже йдуть у гаманець шахраїв.

Інші новини

Найкраща ціна