+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Експерти "Лабораторії Касперського": У вас відпустка? У вірусів – ні. «Лабораторія Касперського» підготувала поради, як забезпечити безпечну відпустку своєму гаджету.

Експерти «Лабораторії Касперського» щомісяця знаходять до 12 тис. нових шкідливих програм для мобільних платформ. При цьому 99,9% шкідників націлені на Android. До найпоширеніших категорій мобільного шкідливого програмного забезпечення належать SMS-троянці, які займаються несанкціонованою відправкою SMS-повідомлень на короткі платні номери, а також рекламні програми та експлойти для отримання прав root. Саме тому експерти не рекомендують використовувати Android-гаджети без захисту, що забезпечує безпечний обмін поштою, веб-серфінг та скачування файлів, як це робить, наприклад, Kaspersky Internet Security для Android. Програма забезпечує захист від шкідників у реальному часі та надає веб-фільтр, блокуючи переходи на небезпечні сайти. Крім того, старі версії програм можуть містити вразливості, тому рекомендується не відкладати оновлення. Також слід пам'ятати, що встановлення нових програм з неофіційних джерел також може призвести до проникнення шкідливого програмного забезпечення в мобільний пристрій.

Але, навіть виконавши ці кроки, експерти Лабораторії Касперського не рекомендують розслаблятися. Під час відпустки за кордоном не хочеться платити за інтернет-з'єднання за високими роумінг-тарифами, і саме тому багато туристів вважають за краще користуватися мережами Wi-Fi в аеропорту, кафе та інших публічних місцях. При цьому часто дані, що передаються в таких мережах, не шифруються і можуть бути перехоплені будь-хто, хто знаходиться в зоні дії сигналу. Зловмисники користуються цим, щоб отримати цінну інформацію: особисті дані, логіни та паролі для доступу до інтернет-банкінгу, соціальних мереж та онлайн-магазинів. Тому у відпустці рекомендується утриматися від передачі такої важливої ​​інформації щодо Wi-Fi. Якщо все ж таки зробити рекомендується використовувати VPN-тунелі, всередині яких дані будуть автоматично зашифровані секретним ключем. Якщо такої можливості немає, можна примусово використовувати протягом сесії безпечні з'єднання, вказуючи перед адресою сторінки захищений протокол передачі «https://». При цьому серверний сертифікат має бути підписаний довіреним центром і мати актуальний термін дії – більшість програм повідомить користувача, якщо це не так.

Наразливіше, що може статися у відпустці – втрата або крадіжка  гаджета. Але навіть у разі його можна спробувати повернути. Для цього рекомендується встановити пароль для розблокування пристрою, щоб ніхто не отримав доступ до всіх збережених у телефоні даних. І, найголовніше, потрібно встановити програму для відстеження місцезнаходження апарату. Така функція входить до складу модуля «Анти-Злодій» у рішенні Kaspersky Internet Security для Android. "Анти-Злодій" може віддалено заблокувати пристрій, видалити з нього всю конфіденційну інформацію, зробити таємне фото викрадача і висвітлити повідомлення на екрані, наприклад, з контактною інформацією власника.

«Відпустка – це час, коли найменше хочеться думати про небезпеки, проте хочеться попередити користувачів заздалегідь про загрози, які чатують на їхні гаджети під час подорожей, – коментує Олексій Чиков, менеджер з розвитку мобільних продуктів «Лабораторії Касперського». – Незважаючи на те, що наше уніфіковане рішення Kaspersky Internet Security забезпечує ефективний захист будь-яких гаджетів на базі Android, чи то смартфон чи планшет, відпочиваючим все одно слід зберігати пильність. Приємного відпочинку!»

Інші новини