+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Dell EMC представила результати третього дослідження Global Data Protection Index

Dell EMC представила результати третього дослідження Global Data Protection Index

Dell EMC представила результати третього дослідження Global Data Protection Index, що демонструє швидкий темп зростання даних, що становив 569%, а також значний стрибок у кількості «компаній-першопрохідців» (Adopters) із захисту даних майже на 50 процентних пунктів порівняно з 2016 роком.

У дослідженні взяли участь 2200 керівників, які приймають рішення в галузі ІТ, як з державних, так і приватних організацій з кількістю співробітників від 250 осіб і вище в 18 країнах і 11 галузях промисловості. Дослідження забезпечує всебічне розуміння стану захисту даних та зрілості їх стратегій.

Зокрема, в ході опитування було виявлено збільшення середнього обсягу обробки даних - з 1,45 петабайта (ПБ) у 2016 році до 9,70 ПБ у 2018 року, а також високий рівень обізнаності щодо цінності даних. Фактично 92% респондентів усвідомлюють потенційну цінність даних, а 36% вже їх монетизують.

Незважаючи на визнання позитивних факторів, більшість респондентів намагаються належним чином захистити свої дані. Поєднання цих факторів є основою багатьох висновків дослідження.

Великий обсяг даних та їх важливість для бізнес-операцій роблять захист даних набагато складнішим завданням. Інциденти збоїв у роботі трапляються часто, але більш тривожним фактом є зростаючий обсяг незворотної втрати даних. Більш ніж три чверті (76%) респондентів у всьому світі стикалися з певними видами збоїв протягом 12-місячного періоду, а 27% не змогли відновити дані за допомогою наявного рішення для їхнього захисту, що перевищує показники 2016 майже вдвічі (14%). .

У той же час, 76% респондентів у всьому світі також користуються послугами щонайменше двох постачальників систем захисту даних, що збільшує загрозу виникнення збоїв протягом того ж таки 12-місячного періоду на 35% порівняно з тими, хто користується послугами одного вендора. Незаплановані простої систем стали найпоширенішими видами збоїв (43%) тим, хто користується системами двох чи більше вендорів. За цим слідували атаки з метою здирництва, які ставали перешкодою до доступу даних (32%) та їх втрати (29%).

Хоча незаплановані простої систем мають все більш масовий характер, втрата даних обходиться набагато дорожче. Наприклад, ті, хто зіткнувся з простоями, спостерігали в середньому 20 годин простою за останні 12 місяців, що коштувало їм 526 845 доларів, тоді як ті, хто зіткнувся з втратою даних, втратили в середньому 2,13 терабайта на загальну суму близько $1 млн. Крім того, багато хто з тих, хто зіткнувся зі збоями, також зазначав, що вони мали далекосяжні наслідки для підприємницької діяльності, починаючи від довіри клієнтів до торгової марки і закінчуючи продуктивністю праці працівників, а також багато інших.

Вартість залежала не лише від кількості втрачених даних, а й від цінності самих даних. Очевидно, що підприємства усвідомлюють це, оскільки 81% опитаних визнали, що серйозніше ставляться до захисту тих категорій даних, які мають найбільшу грошову цінність.

У той час як ті компанії, які віднесені до категорії «першопрохідників» (Adopters) захисту даних, збільшилися у кількості майже на 50 процентних пунктів (з 9% у 2016 до 57% у 2018 році), а кількість «компаній- лідерів» (Leaders) збільшилося на 10 процентних пунктів (з 2% у 2016 до 12% у 2018 році), більшість підприємств все ще щосили намагаються знайти те рішення, яке належним чином відповідало їх потребам. Більшість респондентів (95%) стикалися щонайменше з однією проблемою у сфері захисту даних.

На глобальному рівні виділяють три основні проблеми.

Складність налаштування та експлуатації програмного та апаратного забезпечення захисту даних, а також зростаючі витрати на зберігання та керування резервними копіями через швидке збільшення кількості даних займають перше місце і становлять 46%.

Відсутність рішень щодо захисту даних щодо нових технологій посідає друге місце і становить 45%.

Забезпечення відповідності таким нормативам, як GDPR, посідає третє місце і становить 41%.

Серед тих, хто намагається знайти рішення для захисту даних щодо нових технологій, більше половини (51%) заявили, що не можуть знайти відповідного рішення для захисту даних штучного інтелекту та даних машинного навчання; за ними йдуть хмарні програми (47%) та інтернет речей (IoT) (40%).

Проблеми, пов'язані з новими технологіями та швидким збільшенням кількості даних, тільки починають набувати форми. Таким чином, лише 16% респондентів вважають, що обрані рішення щодо захисту даних зможуть вирішити всі майбутні завдання.

Згідно з «Глобальним індексом захисту даних», від загального ІТ-середовища на підприємствах респондентів використання публічної хмари в середньому збільшилося з 28% у 2016 до 40% у 2018 році. Майже всі підприємства (98%), що використовують публічну хмару, також застосовують її для захисту даних. Виділяють такі основні варіанти використання публічної хмари для захисту даних.

Сервіси резервного копіювання та створення моментальних знімків для захисту робочих навантажень, що створюються у хмарному сервері з використанням нових програмних архітектур (41%). Резервне копіювання локальних робочих навантажень/даних (41%).

Захист окремих програм SaaS (40%). Хмарні версії локального програмного забезпечення захисту робочих навантажень публічної хмари (40%). Сервіси резервного копіювання та створення моментальних знімків для захисту робочих навантажень, що створюються в публічній хмарі з використанням застарілих програмних архітектур (38%).

При аналізі рішень щодо захисту даних у публічній хмарі сукупність кількості даних, що збільшується, відіграє особливо важливу роль, на що вказали 64% респондентів, які назвали опції масштабованості вкрай важливими. Зокрема, 41% респондентів навели як приклад вплив інфраструктури або сервісів захисту даних, необхідних для захисту в широких масштабах, а 40% — можливість розширювати сервіси мірою збільшення навантажень на публічну хмару.

Нормативні положення про захист даних, такі як «Загальний регламент ЄС із захисту даних» (GDPR), є відносно новими, і їхній реальний вплив на індустрію даних ще усвідомить. Тим не менш, вони швидко стали центральним елементом, оскільки дотримання нормативних вимог увійшло до трійки лідерів у списку проблем, пов'язаних із захистом даних, яких було відзначено 41% респондентів.

Більш того, лише 35% опитуваних були впевнені в тому, що база і процеси захисту даних, що є в їхній компанії, відповідають регіональним нормам. Цей настрій починає втілюватися в життя, оскільки 12% респондентів, чиї компанії зіткнулися із втратою даних або незапланованим простоєм протягом останніх 12 місяців, повідомили, що в результаті вони сплатили штрафні санкції.

«Новим технологіям, таким як штучний інтелект та інтернет речей, часто приділяється особлива увага при цифровій трансформації компанії, проте дані, які генерують ці технології, відіграють ключову роль на шляху до змін», — сказала президент і генеральний директор відділу захисту даних Dell EMC. «Майже 50% зростання кількості прихильників захисту даних і той факт, що в даний час більшість підприємств усвідомлюють цінність даних, доводять, що ми знаходимося на правильному шляху до захисту та використання даних, які стимулюють прогрес людства».

«Банківська галузь суттєво змінилася за останнє десятиліття, - зазначив технічний директор компанії Founders Federal Credit Union. — До цифрової трансформації найціннішим активом банків була готівка в їхніх сховищах. Сьогодні ж дані так само цінні, як і готівка, і потрібно їх ретельно оберігати та охороняти, застосовуючи системи резервного копіювання та відновлення даних, системи забезпечення стійкості до загроз кібербезпеці, а також забезпечуючи відповідність нормам регуляторів. Співпрацюючи з одним партнером, ми впевнені, що кожен кілобайт даних є найціннішим ресурсом як для нас, так і для наших клієнтів».

Інші новини

Найкраща ціна