+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Collabora анонсувала програмне забезпечення з відкритим кодом Xrdesktop для запуску Linux у віртуальній реальності

Collabora анонсувала програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом Xrdesktop для запуску Linux у віртуальній реальності

Collabora анонсувала програмне забезпечення з відкритим вихідним кодомXrdesktop, яке призначене для запуску Linux у віртуальної реальності. Проект спонсорується розробником ігор Valve, який неодноразово виявляв інтерес до операційної системи Linux.

Завдяки Xrdesktop можна переносити робоче оточення GNOME і KDE у VR-середовище, запускати програми та працювати з ними за допомогою спеціального VR-контролера, що замінює комп'ютерну мишу. Цей контролер дозволяє віддаляти, наближати, збільшувати та перевертати вікна програм у тривимірному форматі.

На сайті GitLab викладено інструкцію із запуску Xrdesktop в GNOME та KDE. Пакети доступні для встановлення через PPA для дистрибутива Ubuntu або AUR для Arch Linux.

Xrdesktop підтримує гарнітури HTC Vive та Valve Index, для яких розроблені Linux-драйвери. Системні вимоги до програмного забезпечення розробники не оприлюднили до початку серпня 2019 року.

Collabora також запропонувала власну реалізацію стандарту з відкритим кодом OpenXR — Monado. Передбачається, що технологія може стати ланкою для створення VR-контенту для Linux, який буде доступний користувачам в магазинах, на зразок Valve Steam. Проект Xrdesktop побудовано на OpenXR.

Як зазначає ZDNet, до початку серпня 2019 року Xrdesktop знаходиться в процесі вдосконалення, і для нормальної роботи ПЗ з графічним середовищем X11, протоколу Wayland та менеджера вікон потрібні спеціальний графічний драйвер та деякі налаштування в GNOME та KDE. Однак цей проект став великим кроком уперед до того, що традиційне робоче оточення Linux працювало у віртуальній реальності. Інтеграція Xrdesktop з менеджерами вікон забезпечує «дзеркалювання вмісту вікон розширену реальність (XR) і синтезоване введення з робочого столу за допомогою дій XR»

Інші новини