+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Coalition Against Stalkerware - розробники рішень у сфері інформаційної безпеки об'єдналися для захисту користувачів від стеження через цифрові пристрої

Coalition Against Stalkerware - розробники рішень у сфері інформаційної безпеки об'єдналися для захисту користувачів від стеження через цифрові пристрої

Десять організацій, включаючи розробників рішень у сфері інформаційної безпеки та товариств захисту жертв домашнього насильства, об'єдналися у міжнародну групу боротьби зі сталкерським ПЗ (Coalition Against Stalkerware), щоб захистити користувачів від стеження через цифрові пристрої. Серед членів коаліції – «Лабораторія Касперського», Avira, американський фонд Electronic Frontier Foundation, Європейська мережа по роботі з винними в домашньому насильстві, G DATA CyberDefense, Malwarebytes, американська Національна мережа домашньому насильству (National Network to End Domestic Violence), NortonLifeLock, американське об'єднання НКО Operation Safe Escape та німецька некомерційна організація WEISSERRING.

Сталкерське ПЗ – це комерційні програми для стеження, які часто використовуються для прихованого спостереження та вторгнення в особисте життя людини. Зокрема, такими програмами можуть скористатися ініціатори домашнього насильства. За допомогою сталкерських програм можна отримати доступ до особистих даних жертви: повідомлень, фотографій, сторінок у соцмережах, даних геолокації, аудіо- та відеозаписів (у тому числі в режимі реального часу). Відмінною особливістю такого шпигунського ПЗ є те, що для його встановлення та налаштування необхідний фізичний доступ до пристрою жертви. При цьому такі програми працюють у прихованому фоновому режимі, а жертва навіть не підозрює про їхню присутність.

Протягом останніх років кількість сталкерського програмного забезпечення неухильно зростає, а водночас збільшується і його жертв. За даними «Лабораторії Касперського», кількість користувачів, які зіткнулися зі сталкерським ПЗ за перші вісім місяців 2019 р., зросла на 35% порівняно з аналогічним періодом 2018 р. Більше того, поточного року компанія виявила щонайменше 380 зразків сталкерського ПЗ – майже на третину більше, ніж рік тому.

Досі в індустрії кібербезпеки не було єдиного стандарту для визначення та розпізнавання сталкерського програмного забезпечення, що значно ускладнювало роботу по боротьбі з цією загрозою. Ось чому члени Coalition Against Stalkerware вирішили розпочати свою діяльність з розробки чіткого визначення та узгодження критеріїв розпізнавання сталкерського програмного забезпечення.

Також Coalition Against Stalkerware найближчим часом запустить сайт. Його мета – допомагати жертвам сталкерського програмного забезпечення, просвічувати користувачів про небезпеки подібних програм, сприяти поширенню знання про проблему та обмін інформацією між членами коаліції, а також формувати практики етичної розробки ПЗ.

На цьому порталі користувачі зможуть знайти інформацію про те, на що здатні програми для стеження, і як захистити себе. На сайті буде наведено список індикаторів, звірившись з яким користувач зможе з'ясувати, наскільки велика ймовірність встановлення на пристрій сталкерської програми. Також портал запропонує рекомендації щодо того, як поводитися у разі виявлення факту стеження за собою. Наприклад, перш ніж видаляти сталкерську програму, експерти радять подумати, чи не створить цей крок ще більшу небезпеку, оскільки переслідувач буде сповіщений про видалення програмного забезпечення через свій власний додаток.

«Щоб досягти успіху в боротьбі зі сталкерським ПЗ, розробникам захисних рішень та громадських організацій необхідно працювати разом. ІТ-індустрія робить свій внесок, удосконалюючи методи розпізнавання програм для стеження та сповіщаючи користувачів про цю загрозу. У свою чергу, організації та спільноти, які працюють з жертвами незаконного вторгнення в особисте життя, краще за інших знають, що хвилює людей насамперед, з якими проблемами та наслідками вони стикаються – і таким чином вони можуть спрямовувати нашу роботу у потрібне русло», – сказав керівник лабораторії антивірусних досліджень у «Лабораторії Касперського».

«Як показують дослідження, 70% жінок, які стали жертвами сталкерського ПЗ, зазнавали фізичного або сексуального насильства з боку своїх партнерів. Ми повинні завадити порушникам стежити за своїми близькими через телефони і притягнути їх до відповідальності. Coalition Against Stalkerware дозволяє нам поділитися своїми знаннями про гендерне насильство з ІТ-компаніями, і ми зможемо разом працювати над тим, щоб за допомогою нових технологій покласти край насильству щодо жінок», – зазначила менеджер з комунікацій у European Network for the Work with Perpetrators of Domestic Violence .

З огляду на глобальну соціальну значущість проблеми, пов'язаної зі сталкерським ПЗ, а також зважаючи на те, що нові зразки подібних програм для стеження з'являються на регулярній основі, Coalition Against Stalkerware відкрита для нових партнерств і закликає різні організації до співпраці.

>

Інші новини