+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Число витоків даних з організацій сфери високих технологій за 2016 рік збільшилося приблизно на третину

Кількість витоків даних з організацій сфери високих технологій за 2016 рік збільшилася приблизно на третину, обсяг скомпрометованої інформації зріс більш ніж у вісім разів у річному розрізі. На долю високотехнологічних компаній припало 73,4% усіх скомпрометованих у світі даних – 2,293 млрд записів, з яких 87% склали персональні дані громадян, з'ясували експерти InfoWatch. 9,1% записів припало на комерційну таємницю та ноу-хау, 3,9% - на платіжні дані.

Компрометацію понад 95% даних у сфері високих технологій у 2016 році викликав 31 "мега-витік" зі збитком понад 10 млн записів кожен.

Незважаючи на зростання кількості витоків з вини зовнішнього порушника, випадки витоків усередині компаній високотехнологічного сегменту також дуже небезпечні. Так, кількість витоків з вини зовнішнього зловмисника у сфері високих технологій збільшилася протягом року майже на 14%, тоді як зміна у розподілі збитків в залежності від вектора впливу мінімальна.

У 2016 році в організаціях сфери високих технологій збільшилася кількість випадків умисних витоків інформації (до 40% із 13% роком раніше), а також частка кваліфікованих витоків, які пов'язані з шахрайством або перевищенням прав доступу (до 26,5% із 17) % рік тому).

"Агрегуючи великі обсяги даних, гравці ІТ-ринку охоче використовують технології аналізу структурованої та неструктурованої інформації - Big Data та інші засоби, технологічний рівень і функціонал яких істотно зріс. Але в міру збільшення обсягів генерованої, оброблюваної та збереженої інформації підвищуються і ризики зовнішніх атак на корпоративні ресурси Одночасно з цим зростає вплив внутрішніх порушників, а отже, ІТ-компанія потребує не тільки ефективних засобів захисту від хакерів, але й сучасні багатофункціональні DLP-системи для запобігання витоку інформації. У зв'язку зі зростанням числа кваліфікованих витоків необхідно замислитися і про включення до арсеналу захисту функцій UBA – поведінкового аналізу користувачів.

Інші новини