+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Canonical підтвердила у блозі компанії, що Ubuntu 19.10 отримає підтримку файлової системи ZFS

Canonical підтвердила у блозі компанії, що Ubuntu 19.10 отримає підтримку файлової системи ZFS

Canonical вже багато місяців працює над розширенням підтримки файлової системи ZFS на Ubuntu. І ось у збірці Ubuntu 19.10, як очікується, з'явиться експериментальна опція встановлення кореневої файлової системи ZFS на рівні інсталятора.

Canonical підтвердив в блозі компанії, що версія 19.10 отримає підтримку файлової системи ZFS. Також він заявив, що розробники мають намір забезпечувати підтримку ZFS On Linux за рахунок вбудовування відповідного модуля прямо в ядро.

Для користувачів ця можливість буде доступна під рутом (root) для десктопних версій системи. Як зазначається, файлова система вже підтримується в поточних дорелізних збірках, тому бажаючі можуть ознайомитися з ZFS.

Нагадаємо, що ця файлова система була розроблена у Sun Microsystems для операційної системи Solaris. Її особливістю є повний контроль за розміщенням даних, логічними та фізичними дисками. Це дозволяє прискорити процес доступу, контролювати цілісність даних, а також мінімізувати фрагментацію - відому проблему тієї ж NTFS.

При цьому зазначимо, що підтримка ZFS реалізована майже у всіх десктопних ОС у тому чи іншому вигляді, за винятком Windows. Вона є в Linux (на рівні ядра та за допомогою FUSE), у macOS у вигляді фанатського проекту після видалення офіційної підтримки, а також деяких інших.

Зрозуміло, поки що складно говорити про реальну перевагу ZFS, оскільки ця файлова система раніше застосовувалася досить обмежено. Однак перспективи, схоже, має.

Інші новини