+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Боротьба з піратством: в Японії садитимуть і за поширення, і за завантаження

1 жовтня в Японії набув чинності новий закон про інтернет-піратство, згідно з яким отримати штраф і навіть відправитися до в'язниці можуть не тільки ті, хто розміщує неліцензійну продукцію на просторах світового павутиння, а й навіть ті, хто її потім скачує, повідомляє РІА "Новини".

Порушникам загрожує ув'язнення до 2 років або штраф до 2 мільйонів єн (26 тисяч доларів. Щоб потрапити під дію даного законопроекту, необхідно, щоб компанія-володар прав на продукцію, що скачується або розміщується нелегально, звернулася із заявою про початок розслідування. Новий закон набрав чинності з 1 жовтня.

>

Минулий законопроект передбачав покарання до 10 років ув'язнення та штраф до 10 мільйонів ієн (130 тисяч доларів) тільки для тих, хто нелегально розміщував інформацію в інтернеті.

Ідея щодо зміни існуючого раніше закону було подано на розгляд уряду під тиском Асоціації записуючих компаній країни. За різними статистичними даними, звукозаписні лейбли в 2010 році продали в Японії 400 млн пісень. І за той же рік користувачі незаконно скачали чотири мільярди композицій.

Законопроект був схвалений у липні поточного року і негайно викликав хвилю протестів. Вже наступного дня після затвердження закону інтернет сайти таких урядових структур, як Вищий суд, портали ліберально-демократичної та демократичної партій Японії, а також Товариства боротьби за авторські права письменників, композиторів та видавців Японії були атаковані.

Декілька тижнів поспіль представники групи активістів Anonymous у характерних білих масках із фільму "V - значить вендетта" Джеймса Мактінга виходили на вулиці Токіо на знак протесту проти ухвалення цього закону.

Проти законопроекту виступали деякі японські адвокати. На їхню думку, покарання за порушення авторських прав в інтернеті має бути внесене, виходячи з адміністративних норм, а не при використанні кримінального кодексу. /article/02oct2012/jpprtjail">Newsru.com

Інші новини