+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Більше 400 найпопулярніших сайтів записують кожну клавішу, натиснуту користувачем

На сайтах використовуються скрипти, здатні записувати введені користувачем дані, навіть якщо вони так і не були надіслані.

Веб-сайти відстежують активність своїх користувачів – це може не подобатися, але тут немає нічого незвичайного. Проте, як показує нове дослідження вчених Прінстонського університету, відстеження користувачів online є набагато інвазивнішим, ніж багато хто думає.

Згідно з дослідженням, деякі сайти з високою відвідуваністю використовують ПЗ, що записує кожен зроблений користувачами клік і кожне введене слово. Навіть якщо ви зайшли на сайт, почали заповнювати форму (наприклад замовлення), але потім передумали, все одно кожен введений вами символ буде записаний. Якщо ви випадково вставили у поля форми щось із буфера обміну, воно теж буде записано. Зі схожою ситуацією зіткнулися користувачі Facebook у 2013 року – як виявилося, соцмережа записувала всі дані, що вводяться в рядок статусу, навіть якщо користувач у результаті не публікував його.

Скрипти, що записують всі символи, називаються скриптами «повторення сеансу» (session replay). Вони не лише збирають статистичні дані, але також можуть повністю записувати та програвати окремі сесії браузера. Скрипти вбудовані не в кожну сторінку, а переважно лише в ті, де користувачі вводять конфіденційну інформацію (наприклад, паролі).

За словами дослідників, зібрані скриптами дані не можуть залишатися анонімними. Деякі розробники такого програмного забезпечення, такі як компанія FullStory, надають також скрипти, що дозволяють власникам сайтів співвідносити зібрану інформацію з реальною особистістю. У результаті власники сайтів можуть бачити, що той чи інший користувач пов'язаний із певним електронною адресою або ім'ям.

Інші новини