+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Bitbucket припиняє підтримку системи керування вихідними текстами Mercurial на користь Git

Bitbucket припиняє підтримку системи керування вихідними текстами Mercurial на користь Git

Платформа спільної розробки Bitbucket припиняє підтримку системи управління вихідними текстами Mercurial на користь Git. Нагадаємо, що спочатку сервіс Bitbucket орієнтувався тільки на Mercurial, але починаючи з 2011 року також став надавати підтримку Git. Зазначається, що тепер Bitbucket еволюціонував із інструментарію для керування версіями до платформи для керування повним циклом розробки ПЗ.

У нинішньому році розвиток Bitbucket буде сконцентрований у сфері розширення засобів автоматизації та спільної розробки, які допоможуть спростити планування, кодування та розгортання проектів. Підтримка двох систем управління версіями гальмує та ускладнює реалізацію намічених планів, тому вирішено зосередити всю увагу лише на Git та повністю відмовитися від Mercurial. Git вибраний як більш актуальний, функціональний та затребуваний продукт.

За даними опитування Stack Overflow майже 90% розробників віддають перевагу Git, а Mercurial використовують лише 3% опитаних. Подібну тенденцію підтверджує і внутрішня статистика Bitbucket, яка показує неухильне зниження популярності Mercurial – з нових користувачів Mercurial вибирають менше ніж 1%. Mercurial продовжує використовуватися для розробки проектів Mozilla, OpenOffice.org, OpenSolaris, OpenJDK, Nginx, Xine і W3C.

1 лютого 2020 року в Bitbucket буде заборонено створення нових репозиторів Mercurial, а 1 червня 2020 року буде відключено всю пов'язану з Mercurial функціональність, у тому числі прибрано специфічні для Mercurial API, а також видалено всі репозиторії Mercurial. Користувачам рекомендується мігрувати на Git для чого запропоновані утиліти для конвертування репозиторіїв. У випадку, якщо розробники не бажають змінювати звичний інструментарій, пропонується перейти на інші хостинги відкритого коду. Наприклад, підтримка Mercurial надається в SourceForge, Mozdev і Savannah.

Інші новини

Найкраща ціна